Białoruś: “Urzędnicy Głównymi Pasożytami!” – Anarchiści blokują ulicę w Mińsku

Pod koniec lutego, anarchiści zablokowali i przemaszerowali na jednej z głównych ulic w Białorusi. Anty-ludzkie prawo nazwane “Ustawą przeciw społecznemu pasożytnictwu”* w rzeczywistości jest niekompetentną próbą by zasilić roztrwoniony budżetu państwa i rozwiązać problemy ekonomiczne, ale to państwo jest winowajcą tejże sytuacji. Zwykli Białorusini, którzy stracili pracę i nie mają zbędnych pieniędzy są karani przez urzędników za bycie “leniwym i bezrobotnym.”

Jednocześnie urzędnicy nie wykonują żadnej pracy która ma jakiekolwiek znaczenie dla społeczeństwa. Poprzez okradanie ludzi przez administrację, zyskali pieniądze dla siebie i wydali je na domy, samochody i drogie garnitury. Nie są tylko bezużyteczni, ale są też prawdziwymi pasożytami na ciele społeczeństwa białoruskiego. Wraz z Łukaszenką i jego armią policjantów zabrali naszą wolność i usunęli możliwość zmian społecznych i politycznych w tym kraju, a teraz starają się zagłuszyć Białorusinów, którzy żyją w biedzie, bezrobociu i z długami.

Nadszedł czas, aby działać – czas wziąć się za tych pasożytów, czas pozbyć się urzędników i policjantów w naszym społeczeństwie!

(od Revbel.info,  przekład Insurrection News)

* Odnosi się do tak zwanej “Ustawy przeciw pasożytnictwu” wprowadzonej przez dyktatora Łukaszenko, która wymaga od ludzi, którzy pracują mniej niż 183 dni w roku by płacili odszkodowania za utracone przez rząd podatki. Niezapłacenie grzywny będzie karane dodatkowymi karami finansowymi, pracami społecznymi  i więzieniem.

UdostępnijShare on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone