Włochy: Nalot i eksmisja w domach i skłotach, oraz aresztowania anarchistów

Czwartkowego poranku pały wyważyły drzwi w kilku wynajmowanych i skłotowanych domach w trzech miastach; Florencji, Rzymie i Lecce. Zaaresztowali ośmiu anarchistów z Florencji.

La Repubblica” (włoski mainstreamowy magazyn) pisze że ( ta sytuacja przyp. tłum.) jest skutkiem dochodzenia przeprowadzonego przez DIGOS (Division of General Investigations and Special Operations) oraz przez włoską policję antyterrorystyczną, owe dochodzenie obejmowało dwie sprawy.

Pierwsza sprawa tyczyła się podłożenia bomby pod faszystowską bibliotekę powiązaną z Casapound (inaczej CPI, włoski ruch narodowo-rewolucyjny i neofaszystowski przyp. tłum.) podczas ostatniej wigilii, wtedy to policyjny saper podczas próby unieszkodliwienia bomby stracił rękę i oko. Druga sprawa tyczyła się rzucenia koktajlu mołotowa w budynek Korpusu Karabinierów ( włoska ogólnokrajowa żandarmeria przyp.tłum.) w dzielnicy Rovezzano we Florencji 21 kwietnia 2017. Psiarze mówią że zidentyfikowali ludzi za pomocą podsłuchów na telefonach, poszlak oraz zbadaniu próbek materiału DNA.

Oskarżeniami są: „próba zabójstwa” ( tylko dla pięciu towarzyszy z pierwszej sprawy) oraz dla ósemki zatrzymanych: “Budowa, posiadanie i transport w miejscu publicznym urządzenia wybuchowego lub z możliwością zaskoczenia nieskoordynowanym wybuchem” i „potęgowanie degradacji” (najprawdopodobniej chodzi o degradację pozytywnych nastrojów wobec włoskich władz przyp.tłum.). Władze stwierdziły istnienie „grupy przestępczej”. Policja może wciąż szukać reszty ludzi. Prasa opublikowała pełne imiona i nazwiska tak samo jak wiek, miasto urodzenia i zamieszkania każdego z aresztowanych.

We Florencji, podczas przeszukiwania squatu La Riottosa squatersi wdrapali się na dach by okazać swój opór i robili to przez kilka godzin, w tym samym czasie inne osoby pokazywały swoją solidarność naprzeciwko budynku będąc otoczonym przez policję. Niestety eksmisja skłotu istniejącego od dziesięciu lat się powiodła.

Wolność dla Giovanni, Marina, Micol, Nicola, Pasca, Robi, Sandro, Vespe! Wolność dla wszystkich!

Tłumaczenie z Enough is Enough.

Więcej o Casa Puound możecie przeczytać tutaj.

UdostępnijShare on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone