Ateny, Grecja: Aktualizacja w sprawie anarchistycznego więźnia Konstantinosa Yigtzoglou

[Relacja napisana przez Sin Banderas Ni Fronteras w oparciu o wiele kontrinformacyjncych źródeł. Zdjęcia z demonstracji solidarnościowej z Dinosem, która odbyła się 4.11.17 w Atenach.]

W środę 11stego, towarzysz Konstantinos Yigtzoglou został zabrany na sale rozpraw, gdzie oskarżyciel i specjalnie zwołany skład sędziowski do spraw terroryzmu zarządził, że będzie od dalej przebywał w więzieniu.

Konstantinos [Dinos] jest oskarżony o udział w zamachu bombowym na byłego greckiego wicepremiera Lucasa Papademosa, oraz o inne listy-bomby znalezione w centrum dystrybucyjnym poczty, oraz z tytułu niesławnego artykułu 187A o powiązania z Konspiracyjnymi Komórkami Ognia, które przyznały się do rozesłania wybuchowych listów.

Grecka policja ponownie próbuje użyć przeciwko Konstantinosowi “dowodów naukowych” w postaci próbek DNA, które rzekomo zostawił na kopercie, w której znajdowała się bomba przeznaczona dla byłego Wicepremiera 25 maja 2017 roku. 

Towarzysz będzie uwięziony w zakładzie Larissa, a na 3 listopada odbyło się przesłuchanie w sprawie broni palnej i materiałów wybuchowych znalezionych w jego mieszkaniu, w którym został aresztowany 28 października.

Anarchiści na miejscu zwołali otwarty wiec solidarnościowy 2 listopada, mający zainicjować proces solidarnościowy dla Konstantina oraz pozostałych aresztowanych wraz z nim towarzyszy.

Konstantinos napisał kilka słów dla towarzyszy dodających mu sił podczas transportu z więzienia do sądu:

Dinos Yigtzoglou – Dla tych którzy walczą

Wraz z pasją wolności, która przytłacza moją egzystencję, śle serdeczne pozdrowienia do moich towarzyszy, którzy dokonali ataku na pojazdy [policji antyterrorystycznej] podczas mojego transferu z celi do sądu 3 listopada rano. Wasz gest towarzysze, jest dla mnie inspiracją i dodaje mi siły w tych ciężkich chwilach. Trzymajcie się! (…) i pamiętajcie że … anarchia zwycięży!


ZAWSZE NA ULICACH
CIAŁEM I DUSZĄ

Pokoje na 12 piętrze GADA [General Police Headquarters]

Anarchistyczny więzień wojny:
Konstantinos Yigtzoglou

(Tłumaczenie z Insurrection News)