Ateny, Grecja: Komunikat Rewolucyjnych Sił Zbrojnych po obrzuceniu granatami posterenku policji w Kaisariani

Otrzymano 2.03.2018:

Bierzemy odpowiedzialność za atak granatami na posterunek policji Kaisariani o świcie w poniedziałek, 26.02, jako bezpośrednią i pierwszą odpowiedź na bezprecedensowe i brutalne porwanie i przekazanie towarzysza Konstantinosa Giagtozglou z więzienia Korydallos do więzienia Larissa podczas strajku głodowego (od 21/02), aby złamać jego morale. Ta próba państwa zawiodła po tym, jak towarzysz w formie protestu odmówił przyjmowania płynów w niedzielę 25/02.

Nasz atak został przeprowadzony w celu wzmocnienia i eskalacji różnorodnych serii działań ofensywnych w połączeniu ze strajkami i buntem w więzieniu Korydallos (sobota 24/2) z bezpośrednimi atakami anarchistów poza murami. Państwo powinno sobie zdawać sprawę z tego, że gdy ich ręka zostanie podniesiona przeciwko uwięzionemu anarchiście, wówczas jedna z naszych rąk wzniesie się, by zniszczyć świątynie dominacji i przenieść strach do obozu władzy.

Nasze działanie nie było symboliczne. Miało trafić w serce represyjnego aparatu i roztrzaskać fałszywą zasłonę jego bezpieczeństwa. Bezpośrednia akcja anarchistyczna atakuje każdą strukturę władzy i próbuje ją ograniczyć. Dopóki pilnujecie celów naszych ataków i dopóki będzie strzegli własnych komisariatów, będziemy tam, aby je zniszczyć.

W naszych działaniach jest piękna sprzeczność. Kiedy walczymy o wolne życie, ryzykujemy własną wolność. Nie szukamy kompromisów ani poluzowania łańcuchów, ale frontalnego zderzenia z władzą. Poprzez nasze ataki wyzwalamy chwilę i wygrywamy sekundy wolności, kiedy wasz czas się zatrzymuje, a nasz zaczyna. Gdy wasze bezpieczeństwo zawodzi, i pogrążacie się w strachu.

UMYSŁ CIAŁO I DUSZA NA ZAWSZE W WALCE

ŻĄDAMY NATYCHMIASTOWEGO PRZENIESIENIA NASZEGO TOWARZYSZA DO KORYDALLOS

ZWYCIĘSTWO WALKI WIĘZIENNEJ

ZBROJNE SIŁY REWOLUCYJNE

PS: Próbę wyciszenia informacji o ataku dokonano tylko po to, aby ukryć akcję rewolucyjnej solidarności z towarzyszem Konstantinosem Giagtozglou. Przekonało to nas bardziej, do wzmożenia naszego gniewu w nadchodzących atakach. Jeśli chodzi o sępy reżimu, które ośmielają się zdegradować rewolucyjny akt, mogą być pewni, że poniosą konsekwencje.

(źródło Athens Indymedia, tłumaczenie z Insurrection News)