Berlin: Czym się różni obrobienie banku od jego założenia. Baner.

b12 listopada, w solidarności z oskarżonymi o napad na bank w mieście Aachen, wywiesiliśmy baner na budynku należącym do Berliner Volksbanku. Na owym banerze wypisaliśmy słowa: „Czym jest obrabowanie banku w porównaniu do założenia banku? Wyrwij się z logiki zysku”.

Na całym placu wokoło banku rozrzuciliśmy ulotki o treści:

„Niezależnie od tego, czy chodzi o rośliny lecznicze, wodę czy chleb – wszystkiemu narzuca się cenę i nie dzieli z tymi, którzy tego potrzebują. Tak tworzy się własność, bieda, bogactwo i eksploatacja w jak największym zakresie. Chodzi o zysk, a nie o człowieka.”

Niektórzy ludzie mają więcej, ty masz mniej. Ten, kto posiada wiele nie będzie się dzielił z innymi dobrowolnie.

b2Rzeczy codziennego użytku są mi kradzione tylko dlatego, że nie mam wiele pieniędzy. Czy to przestrzeń życiowa, jedzenie czy sąsiedzi, których sobie wybrałem – „własność” tworzy na całym świecie sztuczny niedobór rzeczy, których potrzebujemy w codziennym życiu. Dzięki temu system eksploatacji może wciąż trwać.

Kamery na każdym rogu, całkowity nadzór za pomocą cyfrowych sieci społecznych, kontrolowanie ludzi, którzy wydają się być „podejrzani” – to kontrole służące ochronie władzy, eksploatacji i własności, które przenikają każdy aspekt naszego życia.

Uderzyć prosto w instytucje władzy, podobnie jak centra pracy, pracodawców i sądy żeby po prostu przetrwać? Banki światowe oraz koncept własności określają nasze niezbędne warunki.

Każde wolne serce toczy rewolucyjną walkę. Solidarność z naszymi towarzyszami w więzieniu!

Czym jest wywłaszczenie banku w porównaniu do jego założenia?

W solidarności z osobami oskarżonymi o obrabowanie banku w mieście Aachen! Bogaci nigdy nie dają niczego za darmo. Po prostu im to weź!

Branie od tych, którzy mają więcej, niż potrzebują – poprzez kradzieże w supermarketach i obrabowywanie banków – oznacza chociaż niewielkie przeciwstawienie się logice zysku. Oznacza odzyskanie kawałka swojego własnego życia bez kupowania lub proszenia się o nie.

Chodzi o zysk, nie o człowieka.

Rabować banki!

Zjeść bogatych!

Odzyskać samostanowienie!

Niektórzy ludzie mają więcej, ty masz mniej.

Zniszczyć system eksploatacji!

Kradzież w supermarkecie – po prostu zrób to!

Własność to eksploatacja

Kontrola chroni władzę

Koniec kontroli, koniec eksploatacji

Dla świata bez granic i kontroli!

Solidarność z ludźmi, którzy zostali oskarżeni o obrabowanie banku!

Każde wolne serce toczy rewolucyjną walkę