Chile: Komórka FAI/IRF podłożyła bombę hukową pod kościołem policyjnym.

34

Mobilizując swą antyautorytarną siłę w konkretnych akcjach wrogości przeciwko władzy, zaatakowaliśmy Kościół Ewangelicki Carabineros w Chile (który znajduje się w centrum Santiago) bombą hukową. Na swą akcję wybraliśmy noc 19 września. Dzień, w którym państwo i mieszkańcy Chile świętują “Fiestas Patrias*” oddając cześć siłom zbrojnym i policji.

Nasza akcja jest znakiem sprzeciwu wobec atmosferze festynu nacjonalizmu i alienacji promowanej przez państwo oraz dobrowolnie przyjętej przez społeczną większość.

Przesyłamy słowa solidarności do towarzysza Juana Floresa oraz towarzyszki Natalii Casanova, którzy zostali aresztowani dwa lata temu za instalowanie urządzeń wybuchowych. Pozdrawiamy również towarzyszy Juana Aliste, Marcela Villarroel’a, Freddy’ego Fuentevilla oraz Natalię Collado. Niech nasza solidarność przekształci się w pożary i eksplozje dla Moniki Caballero i Francisco Sollara, uwięzionych towarzyszy z Konspiracyjnych Komórek Ognia i Angeliki Spyropoulou z Grecji, Nicola Gai, Alfredo Cospito oraz reszty towarzyszy aresztowanych niedawno we Włoszech za ataki Nieformalnej Federacji Anarchistycznej (FAI).

Przeciwko kościołowi, narodowi, represji i wszystkim formom kontroli nad naszym życiem.
Nasz ogłuszający chaos jest wołaniem o wolność.

Anarchistyczna Grupa Bezpaństwowych Heretyków (FAI/FRI)

* Fiestas Patrias to dwudniowe chilijskie święto przypadające na 18 i 19 września. 18 września Chilijczycy świętują ogłoszenie Pierwszej Administracji w 1810 roku oraz początek drogi o niepodległość kraju. Dzień 19 września jest zaś “Dniem Chwały Armii”