Genua, Włochy: Komórka Natychmiastowej Akcji (FAI-FRI) atakuje Włoski Instytut Technologii

Wczesnym rankiem 24 grudnia zaatakowaliśmy Włoski Instytut Technologii (IIT).* Całodobowa inwigilacja w recepcji i prywatne patole bezpieczeństwa nie były dobrym środkiem odstraszającym, byliśmy zdecydowani zaatakować i odnieśliśmy sukces.

ITT jest podstawą rozwoju technologicznego i krajowych polityk na rzecz nauki i technologii, oraz stanowi wizytówkę państwa włoskiego. Działa na rzecz wzmocnienia rynków, polityki grabieży i dewastacji popełnianych codziennie przez kapitał i rządy.

Prowadzą badania w zakresie neuronauki, “technologii mózgowych” i badań genetycznych w celu manipulowania formami życia. Działają również w dziedzinie nanotechnologii, prowadzą badania nad nanomateriałami i ich wykorzystaniem, a także opracowują materiały do przetwarzania i magazynowania energii, których dzisiejszy system produkcji potrzebuje w ogromnych ilościach, aby utrzymać szybkość szalonego pędu postępu.

Oprócz iCub, w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji, doskonalą roboty do produkcji przemysłowej.

W służbie kapitału i państwa policyjnego, angażują się w tworzenie systemów “widzenia komputerowego”, które są przydatne do identyfikacji i kontroli społecznej.

Zgodnie z powyższym, w obliczeniowych badaniach naukowych intensyfikują badania nad “big data”, tworząc programy i struktury dla tych ogromnych baz danych wideo, audio i obrazów, które są niezbędne dla społeczeństwa technologiczno-przemysłowego. Algorytmy te wytwarzają bogactwo ogromnych lobby, które dominują w świecie kapitalistycznym, ponieważ są stosowane w informatyce, sztucznej inteligencji, biotechnologii, przemyśle wojennym i badaniach wojskowych; zdają sobie sprawę z wykładniczych możliwości tego zabójczego porządku wyzysku i dominacji, z grabieży terytoriów dla zasobów opłacanych krwią, która płynie w basenie Morza Śródziemnego oraz wszystkich wyzyskiwanych.

Nie wierzymy w doktrynę technonaukową, zamiast tego, podkreślając jej opresyjne zastosowania, zdecydowaliśmy się ją zaatakować. Ciągle rozwija się stale dywersyfikujący się sektor technologiczny, wkomponowany w codzienne życie we wszystkich jego przejawach. Od towarów, od których zależą cywile, przemysł militarny i lotniczy, od sztucznej inteligencji po transhumanizm, od rozwoju telekomunikacji do inteligentnych domów, inteligentnych miast, inteligentnych wojen i coraz głupszej ludzkości. Konsekwencje są niszczycielskie dla splądrowanych terytoriów i życia tak wielu uciskanych, których istnienie gwarantuje bogactwo wielu ciemiężców.

W tym społeczeństwie wszystkie decyzje pochodzą z góry, zarządzanie masową opinią jest następnie wykorzystywane do tworzenia konsensusu. Nie jesteśmy zainteresowani konsensusem. Jesteśmy zainteresowani walką z uciskiem. Właśnie dlatego jesteśmy sumiennie przeciwni nauce.

Wiele słów wypowiedziano przeciwko technologii i okrucieństwom społeczeństwa techniczno-przemysłowego. Jeśli chodzi o nas, to kto je produkuje, kto je finansuje i kto je rozwija, nie są to sprawy opinii, lecz cele, które mają zostać zaatakowane.
Opinie i konsensus są bronią demokracji. Przeciwko państwu, mistrzom w zarządzaniu potrzebami kapitału za pomocą przemocy, jedyną możliwą odpowiedzią jest działanie rewolucyjne.

Technologia nie jest neutralna. Za “zielonymi” fasadami i propozycjami dotyczącymi rynku ekologicznego, który nawet jeśli zdoła wypowiedzieć odmienne zdanie, prawicowe i lewicowe rządy odkręcają kurek finansowania dla laboratoriów i centrów badawczych, utrzymywanych przez ministerstwa gospodarki i finansów i są wdrażane za pośrednictwem sieci instytucji, uniwersytetów i osób prywatnych. Dzięki patentom i projektom badania już dawno temu weszły w sektor polityczny państwa i sektora gospodarki kapitałowej. Prezydenci, ministrowie i naukowcy ramię w ramię z “programami rozwoju” i manewrami finansowymi.

Technologia to zysk. Jest to jeden z kamieni węgielnych, który reguluje globalne relacje między państwami. Służy interesom władzy, pomimo rzekomych antypatii i prawdziwych zagrożeń wojny jądrowej. Dowodzą tego niedawne “wojny handlowe”.

Krytyka technologii i jej proroków ewoluuje poprzez działania przeciwko niej. Pojęcie to można rozszerzyć na wszystkie aspekty walki, w których chce się osiągnąć konflikt.
Ofensywa przeciwko państwu i kapitałowi istnieje w ramach rewolucyjnego działania, które dąży do ich obalenia.

Zaatakowaliśmy.
Publikujemy ten komunikat, ponieważ uważamy, że nasze słowa muszą znaleźć miejsce, gdzie nie będą cenzurowane, przekierowywane i zniekształcane ze względu na nasze działania. W dobie swobodnej opinii ignorancji propaganda anarchistyczna, którą demokracja tłumi, cenzuruje, kontroluje i atakuje, musi być wyrażana poprzez działanie. Atak jest stałą, która, jeśli zostanie porzucona, jest równoznaczna z poddaniem się i redukuje nas do ugrzęznięcia w samej analizie, w odbiciu, w teorii. Bez działania anarchizm traci siły.

Tymi słowami, którym towarzyszy nasze działanie, uruchamiamy wezwanie do przyłączenia się do ofensywy.
Jeśli nie wzmocnimy niezniszczalnego związku między myślą a działaniem, nigdy nie dowiemy się, jak to jest.
Nigdy nie będziemy mieli “najlepszej szansy na życie”, dopóki nie ujrzymy tego świata ciemiężycieli w ruinie.
To będzie dobre miejsce aby zacząć.

Komórka Natychmiastowej Akcji (FAI-FRI)

Według lokalnych doniesień medialnych podpalono salę obsługi w instytucie.

(źródło Anarhija, tłumaczenie z 325nostate)