Hiszpania: Sabotaż farmy jeleni w prowincji Guipúzcoa

Grupa aktywistów Frontu Wyzwolenia Zwierząt (AFL) przeprowadziła niedawno akcję wyzwolenia dwudziestu jeleni, chroniąc je przed dalszym wykorzystywaniem i śmiercią.

“W połowie tego miesiąca przeprowadziliśmy akcję sabotażową tworząc otwór w ogrodzeniu farmy, na której uwięzione było 20 jeleni. Ci towarzysze byli uwięzieni w gospodarstwie w prowincji Guipúzcoa i przeznaczeni do uboju lub systematycznego gwałtu, którego przemysł mięsny dokonuje na wszystkich samicach w wieku produkcyjnym.

14681862_202116340227118_5441057368132803772_nZa pomocą tej akcji chcieliśmy wymierzyć cios w kompanię Hermanos Zandio, która posiada aktualnie trzy farmy nazywane przez siebie “ekologicznymi gospodarstwami hodowlanymi”. Dla nas ogrodzenia i farmy są więzieniem, a nawet więcej, jeśli istnieją w celach gospodarczych. Etykietki ekologiczności są sposobem na bagatelizowanie wyzysku, przemocy, gwałtu i śmierci, które dotykają zwierząt.

Precz z hipokryzją i złudzeniami. Chcemy położyć kres ich działalności, biznesom i kratom. Chcemy usłyszeć w górach ryk naszych towarzyszy, wolnych.

Wolność dla wszystkich anarchistów, którzy walczą na co dzień w państwowych więzieniach.

Front Wyzwolenia Zwierząt – Grupa “Jeżyna”