Indonezja – kampania anarchistów i jeńców wojny antynarkotykowej ,,Śmierć Duterte”

Poniższe dwa komunikaty zostały opublikowane odpowiednio 22 i 23 lutego i stanowią opis dwóch pierwszych dni kampanii, którą anarchiści prowadzą w Indonezji, na ulicach Dżakarty.

22.02.2017

Jesteśmy ludźmi, którzy bezpośrednio doświadczyli przemocy ze strony państwa wobec tych, którzy zażywają narkotyki.

Nosimy blizny na swych ciałach, umysłach i sercach, od przemocy ze strony policji i strażników więziennych.

Nie możemy milczeć, gdy słyszymy wiadomości o Rodrigo Duterte, prezydencie Filipin, który dokonuje ludobójstwa na ludziach takich jak my.

Nasze serca są pełne smutku i złości, więc podjęliśmy się wychodzenia na ulice Dżakarty przez 7 dni, by publicznie wezwać do ,,Śmierci dla Duterte”.

Podczas pierwszego dnia zostawiliśmy wiadomość ,,Duterte zabija – zabić Duterte (A) F.T.P.” oraz slogan używany przez innych anarchistów w regionie – ,,Zatrzel Duterte, nie użytkowników narkotyków (A) F.T.P”, w południowej Dżakarcie, obok kilku ruchliwych dróg i dworca kolejowego, dla maksymalnej widoczności.

Zdajemy sobie sprawę, że popełniliśmy dziś kilka taktycznych błędów, ponieważ to nasz pierwszy raz przy wspólnej pracy w taki sposób, jednak wiele nauczyliśmy się od siebie nawzajem.

Będziemy kontynuować tę kampanię przez 7 dni. Mamy wiele kreatywnych pomysłów, aby podkręcić temperaturę.

Z miłością i solidarnością z Dżakarty dla naszych braci i sióstr na Filipinach i wszystkich anarchistów oraz jeńców wojny antynarkotykowej na całym świecie, podejmujących działania bezpośrednie przeciwko faszystowskiemu mordercy, Duterte!
23.02.2017

Dziś wyszliśmy na ulice centrum Dżakarty w większej liczbie, by kontynuować kampanię Śmierci dla Duterte, faszystowskiego mordercy użytkowników narkotyków, prezydenta Filipin.

Zaprojektowaliśmy pięć różnych plakatów, które wydrukowaliśmy w liczbie pięćdziesięciu kopii i rozwiesiliśmy wokół głównych ulic i chodników w centrum Dżakarty.

Zostaliśmy poproszeni przez wielu ciekawych ludzi o wyjaśnienie przesłania naszych plakatów. Kiedy wyjaśniliśmy im, co robimy, wiele osób stwierdziło, że nie wiedziało o Duterte i nie zgadzają się z jego kampanią ludobójstwa. Jedna osoba obiecała nawet  zadźgać go, jeśli spotka go na swojej drodze!

Plakaty, które zrobiliśmy mówiły: ,,Zastrzelić Duterte, nie użytkowników narkotyków (A) F.T.P.”, ,,Duterte zabija, zabić Duterte (A) F.T.P.”, ,,Duterte zabił ponad 9000 użytkowników narkotyków, zabijmy Duterte(?)” oraz ,,Śmierć Duterte (A) F.T.P.”. Był też słabo skopiowany plakat ze zmartwionym Duterte oraz podpisem: “Dlaczego społeczność i cały świat chce mnie zabić? Ja tylko wykonuję swoją pracę”

W odpowiedzi na stwierdzenie Duterte, że “on tylko wykonuje swoją pracę” mówimy, jako anarchiści i jeńcy wojny antynarkotykowej, że wykonujemy swoją pracę, wzywając do twojej śmierci! Nie ma usprawiedliwienia dla twojego faszystowskiego i bezsensownego ludobójstwa! Nie będziemy współwinni i nie pójdziemy na kompromis!

Jutro kolejny dzień kampanii!

Śmierć Duterte!