Niemcy: Ogień Turcji – Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży atakuje ponownie

14997055_209376156167803_2082944953_nW ciągu ostatnich tygodni jedną z najbardziej aktywnych grup akcji bezpośredniej stała się bez wątpienia “Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży” – kolektyw skupiający się na walce z państwem tureckim oraz wszelkimi jego poplecznikami na terenie Niemiec, w solidarności z Kurdami i wszystkimi mieszkańcami Bliskiego Wschodu. W ciągu ostatnich trzech dni opublikowali dwa kolejne manifesty, w których potwierdzają swój udział w kolejnych zamachach.

Atak na Stowarzyszenie Kultury Tureckiej

Od wielu miesięcy państwo tureckie bez przerwy eksterminuje wszystkich wolnych ludzi – Kurdów, Alewitów, kobiety, młodzież, demokratów, rewolucjonistów i socjalistów. Przy wsparciu Zachodu – zwłaszcza ze strony Niemiec – Recep Tayip Erdogan stopniowo buduje swą faszystowską dyktaturę. Aresztowania, dymisje oraz torturowanie kurdyjskich polityków, dziennikarzy, nauczycieli i studentów pokazuje nam wszystkim, że pokojowa polityka w Turcji i Europie już nie istnieje.

14996541_209376159501136_1707721266_nW nocy z 3 na 4 listopada, my, Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży NRW (Zespół Zemsty Sehîd Cekdar Botan) zaatakowaliśmy budynek Stowarzyszenia Kultury Tureckiej w Bad Oeynhausen. Ta akcja to zemsta za poległych partyzantów w Dersim, którzy zginęli 22 października w ataku lotniczym.

Stowarzyszenie Kultury Tureckiej w Bad Oeynhausen to organizacja, która wspiera budowę faszyzmu w Turcji, a swą ideologiczną pracę wykonuje w Niemczech.

Jako Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży NRW będziemy kontynuowali nasze działania, aż do zamknięcia ostatniej faszystowskiej organizacji, obalenia Erdogana oraz wyzwolenia mieszkańców Bliskiego Wschodu. W tym celu wzywamy wszystkich rewolucjonistów, internacjonalistów i socjalistów do przeprowadzania działań bojowych przeciwko osobom oraz instytucjom wspierającym państwo tureckie, a także ich niemieckim zwolennikom.

Ponadto pozdrawiamy kurdyjską młodzież we Francji, która przeprowadziła imponujące ataki przeciwko reprezentantom Turcji w Paryżu.

Rewolucyjne pozdrowienia.

Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży NRW

Zespół Zemsty / Sehîd Cekdar Botan

Dwa ataki przeciwko tureckim faszystom w Kassel

Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży bierze na siebie odpowiedzialność za atak na stowarzyszenie Szarych Wilków*, a także samochód tureckiego faszysty w Kassel.

Cały świat jest świadkiem ataków państwa tureckiego na ludność kurdyjską. Turecki faszyzm zagraża ludziom w Kurdystanie, samej Turcji oraz na całym Bliskim Wschodzie.

apoistyouthinitiativePrzy wsparciu ze strony Niemiec, dyktator Erdogan stwarza wielkie niebezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców Bliskiego Wschodu. To w Niemczech państwo tureckie najmocniej szerzy swą ideologię –  za pośrednictwem takich stowarzyszeń jak DITIB, ATIB oraz UETD. Nie brak, także kampanii organizowanych przeciwko kurdyjskim przedsiębiorstwom.

Jako Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży w Hesji – Drużyna Zemsty Sehîd Tîjda Ekecik, przeprowadziliśmy dwie akcje przeciwko faszystom oraz organizacjom faszystowskim w noc z 3 na 4 listopada w Kassel:

– atakując samochód tureckiego faszysty w Oberzwehren [okręg administracyjny miasta Kassel – przyp. tłum.], który wzywał do bojkotu kurdyjskich przedsiębiorstw;

– atakując klub Szarych Wilków – Ülkü Ocagi

Zamachy te są aktem zemsty za poległych wojowników YPG / YPJ, którzy zostali zabici podczas tureckich działań zbrojnych w Rożawie. Nasze  ataki nie ustaną i będą się rozszerzać, dopóki Erdogan nie skończy jak Saddam Husajn lub Adolf Hitler.

Wzywamy całą rewolucyjną młodzież – a w szczególności młodzież kurdyjską – do przeprowadzania działań bojowych, gdziekolwiek są.

Slav û rêzên soresgerî [ Cześć i chwała rewolucjonistom]!

Inicjatywa Apoistowskiej Młodzieży w Hesji

Zespół Zemsty Sehîd Tîjda Ekecik”

* Szare Wilki (Bozkurtlar) to neofaszystowska turecka organizacja młodzieżowa, wielokrotnie oskarżana o terroryzm. Jej członkowie w latach 1974-1980 zamordowali około 700 osób. Obecnym liderem ugrupowania jest Olcay Kılavuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *