tak zwana Australia: Akcje przeciwko kolonializmowi w rocznicę inwazji

Narrm / Melbourne, tak zwana Australia: Banery i plakaty dla siedmiu dni oporu

Otrzymano 25.01.2018:

Antykolonialne plakaty i banery upamiętniające siedem dni oporu, pojawiły się na okupowanym terytorium Boon Wurrung, na ziemi ludu Kulin oraz na południowo wschodnich obrzeżach tzw. Melbourne w “Australii”.

Treść napisów na banerach od lewej do prawej: “Australia to miejsce zbrodni”, “Zatrzymać ludobójstwo” i “Obalić dzień Australii”.

Plakaty: “Nie odstąpimy niezależności”, “Żadnej dumy z ludobójstwa”, “Queer przeciwko kolonializmowi”, “Solidarni z oporem Aborygenów” i “Spalić flagę rzeźników”.

(źródło Insurrection News)

Narrm / Melbourne, tak zwana Australia: Baner w dzień inwazji

Otrzymano 25.01.2018:

Baner na autostradzie West Gate w Melbourne. Solidarność z rdzennymi siostrami i braćmi.

(źródło Insurrection News)

Armidale, tak zwana Australia: Baner w dzień inwazji

Otrzymano 26.01.2018:

We wczesnych godzinach 26 stycznia 2018 roku zawieszono banery wokół tzw. Armidale, z czego jeden wychodził na park, gdzie w tym dniu miało się odbywać Święto Dnia Australii, napis głosił “BEZ DUMY Z LUDOBÓJSTWA – JAN 26 = DZIEŃ INWAZJI”. Ta akcja została podjęta przez osoby o nierodzimym pochodzeniu jako minimalny akt solidarności z toczącymi się od lat zmaganiami Pierwszego Ludu.

(tłumaczenie z Insurrection News)

Melbourne, tak zwana Australia: oblanie różową farbą pomnika kolonizatora Coocka

Statua James’a Coocka została oblana różową farbą dokładnie w dzień obchodów tzw. Dnia Australii. Farba została wylana na głowę kolonizatora a na monumencie upamiętniającym jego “odkrycie” ktoś napisał “żadnej dumy”. Władze miasta są oczywiście oburzone.

(źródło The Age)