USA: Ruch Alt-Right ukazuje swoje prawdziwe oblicze

Otwarcie czczący Hitlera Ruch Narodowo – Socjalistyczny (NSM) oznajmił iż dołączy do Richarda Spencera na pochodzie „Unite the Right” w Charlottesvile odbywającym dwunastego sierpnia, kontrdemonstracja Antify zaczęła się tego samego dnia o godzinie dziewiątej.

Lider neo-nazistowskiego ruchu NSM, Jeff Schoep

Siódmego sierpnia neo – nazistowski Ruch Narodowo – Socjalistyczny zaczął mobilizację na demonstracje ruchu Alt – Right w Charlottesville. Grupa wysłała film na YouTube, w którym ogłosiła, że razem ze swoim liderem Jeffem Schoepem wybiera się na demonstrację „Unite the Right”. Oprócz NSM, do marszu dołączą Aryjski Sojusz Nacjonalistyczny, Liga Południa i Robotnicza Partia Tradycjonalistyczna, fakt ten nie przypada do gustu Spencerowi i innym twarzom ruchu „Alt-Right” w związku z tym, że wizerunek ww organizacji godzi w obraz „cywilizowanych faszystów” jaki starają się wykreować. Jednakże nie powstrzymało to Schoepa i NSM od dołączenia do pochodu. Rasistowskie poglądy Spencera nie różnią się zbyt wiele od tych propagowanych przez NSM, nie jest zatem dziwnym, że neo-naziści chcieli dołączyć do demonstracji.

SPLC (Southern Poverty Law Center – organizacja zajmująca się monitorowaniem zachowań rasistowskich i homofobicznych oraz przeciwdziałaniu im na drodze prawnej przyp. tłum.) pisze o NSM: „Ich ideologia jest lustrzanym odbiciem oryginalnej Amerykańskiej Partii Nazistowskiej. Grupa idealizuje Adolfa Hitlera, opisywanego przez nich jako: << Nasz Fuhrer, ukochany Ojciec naszych czasów… wizjoner pod każdym względem.” NSM twierdzi, że jedynie białe, heteroseksualne osoby czystej krwi powinny móc otrzymać obywatelstwo Stanów Zjednoczonych, reszta zaś miałaby być deportowana, niezależnie od ich prawnego statusu. Jak to mawia Schoep: „Konstytucja była napisana tylko i wyłącznie przez białych mężczyzn, dlatego tylko oni powinni być jej adresatami.”

Tłumaczenie z Enough is Enough