Poznań: Mural z okazji Prima aprilis

Nadesłane do redakcji:

W nocy 1 kwietnia przeprowadziliśmy symboliczną akcję bezpośrednią odzyskując po raz kolejny poznańską przestrzeń publiczną dla wyrażenia naszego sprzeciwu wobec otaczającej nas rzeczywistości. Primaaprilisowy “żart”, który mieliśmy okazję przeprowadzić świadczy o anarchistycznym sprzeciwie wobec zdrady ruchów wolnościowych dokonanych przez układ okrągłego stołu.

Jako anarchiści walczący zarówno z reżimem PRL jak i postokrągłostołową rzeczpospolitą krzyczymy: dość wycierania mordy hasłem “solidarności” przez wszelkiego typu politykierów. Dotyczy to zarówno tych z lewej jak i prawej strony. Solidarność to coś czego nigdy nie zrozumiecie. Każdy, dla którego to hasło ma stanowić fundament pod jego polityczne rozgrywki zamiast rzeczywistej pomocy wzajemnej ZAWSZE będzie naszym wrogiem.

Jako autorzy nie mamy zamiaru odnosić się do żadnego postpracowniczego etosu bo określanie nas jako robotników, studentów, ludzi pracy najemnej, artystów, aktywistów czy przestępców jest dla nas w równym stopniu upokarzające. Jesteśmy Ludźmi. Jesteśmy Sobą. Jesteśmy przeciwko kłamstwu.

Solidarność NASZĄ bronią!