Świdwin: Nacjonaliści napadli na skłot. Antyfaszysta pchnięty nożem

Świdwin to niewielkie miasto położone w środku województwa zachodniopomorskiego. Na przełomie lutego i marca 2017 r powstał tam skłot zajęty przez kilkuosobową grupę anarchistów i antyfaszystów.

12 maja około godziny 23 w pobliżu budynku zaczęli kręcić się podejrzani ludzie. Po przedyskutowaniu sprawy jego mieszkańcy postanowili dokładnie zabezpieczyć drzwi i poszli spać. Około 2 w nocy zbudził ich hałas. Do środka wtargnęło sześciu zamaskowanych napastników w nacjonalistycznych koszulkach z nadrukami “good nigth left side”, “krzyż celtycki” i “żołnierze wyklęci”.
Zrzucili śpiące osoby z łóżek i zaczęli okładać je metalowymi rurami i kastetami, które mieli ze sobą. Plując i kopiąc wykrzykiwali: “Jesteście nic nie wartym gównem! Zapierdolimy was!” Jeden z napastników wyjął nóż i ugodził nim skłotersa, zadając mu ranę poniżej żeber. Po zdemolowaniu pomieszczenia faszyści uciekli, kradnąc flagi i banery. Według relacji zaatakowanych całe zdarzenie trwało ok. 10 minut. Nie wiemy jak udało im się otworzyć drzwi – mówią skłotersi – Zamek był dokładnie zamknięty. Podejrzewamy, że wśród napastników mogli znajdować się funkcjonariusze.

Ranny skłoters został szybko przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. Dochodząc do siebie, spędził tam kolejne dwa tygodnie. W tej chwili czuje się już lepiej. Inna z zaatakowanych osób ma złamaną rękę, wszyscy siniaki.

Czarna Teoria apeluje o akcje antyfaszystowskie i kontakt z Antifą Świdwin w celu udzielenia wsparcia i pomocy tamtejszej ekipie!

Śmierć nacjonalizmowi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *