AKCJA BEZPOŚREDNIA – RAPORT – LISTOPAD 2016

tumblr_mifa82kjby1qh25mro1_500CHILE: W Santiago w ramach Światowego Dnia Wegan, przypadającego na pierwszego listopada, aktywiści Frontu Wyzwolenia Zwierząt dokonali ataku na sklep mięsny, wrzucając do wewnątrz lokalu bombę hukową. Według osób odpowiedzialnych za akcję, pierwszy listopada, prócz bycia „imprezowym” dniem dla wegan, powinien być również, jak mówią: „dniem działań na rzecz wyzwolenia zwierząt, wrogości do oponentów i propagandy przeciwko dominacji we wszystkich jej formach”. Jednocześnie oznajmili, że ataki nie ustaną.

chile_carnicerias_nov16bCHILE: W noc czwartego listopada, aktywiści Frontu Wyzwolenia Zwierząt – Komórka Barry’ego Horne’a, wymalowali hasłami kilkanaście sklepów mięsnych (oraz kilka wielobranżowych). Motywacją osób, które postanowiły w ten sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec zabijania zwierząt była solidarność z wegańskim anarchistą Juanem Boustamante (Nahuelem). Nahuel jest jedyną spośród aresztowanych podczas policyjnej operacji pod kryptonimem „Lód” osób, która wciąż przetrzymywana jest w więzieniu przez państwo hiszpańskie pod zarzutem terroryzmu.

NIEMCY: W nocy 5 listopada nieznani sprawcy zaatakowali samochód należący do tureckiego konsulatu, leżącego na ulicy Engelbosteler Damm w Hanowerze. Z manifestu, który przesłali portalowi https://linksunten.indymedia.org/ wynika, że jest to odpowiedź na autorytarne i represyjne tendencje, które spotykają wszystkich walczących o zmiany w Turcji, a także wyrazem solidarności z walczącymi o wolność Kurdami.

71WŁOCHY: W solidarności z towarzyszami aresztowanymi podczas operacji „Scripta Manent”, siódmego listopada zniszczono przekaźnik telekomunikacyjny znajdujący się niedaleko Pizy. W Kampanii, regionie administracyjnym leżącym na południu Włoch podpalono, zaś bazy stacji radiowych.

image3WIELKA BRYTANIA: W środę 9 listopada podłożono ogień pod samochód należący do rady miasta zaparkowany przy ulicy Pine Avenue w mieście South Shields. Podpalenie to miało być bezpośrednim atakiem na lokalną władzę, która bogaci się kosztem ubogiej klasy pracującej, karząc za błahe wykroczenia mandatami i grzywnami.

dresdenNIEMCY: W Dreźnie podpalono samochód należący do spółki ThyssenKrup, zajmującej się m.in. produkcją stali, dźwigów i obrabiarek. Działa również w zakresie przemysłu zbrojeniowego.

WIELKA BRYTANIA: Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży zaatakowała budynki należące do dwóch organizacji, które blisko współpracują Prezydencją Spraw Religijnych oraz tureckimi islamskimi radykałami w Londynie.

W akcji uczestniczyło ponad trzydzieści osób, których motywacją była – jak mówią – brudna polityka tych firm wobec kurdyjskiego ruchu wolnościowego.

bundeswehrNIEMCY: Przedsiębiorstwo inżynieryjne w Bermie, które wyposażało Bundenswehrę w samochody wojskowe, oszacowało na 15 milionów euro straty, które spowodowali podpalacze, stawiając 18 pojazdów w płomieniach.

burneniWŁOCHY: W solidarności z anarchistami zatrzymanymi podczas operacji „Scripta Manent” 17 listopada, podpalono samochód należący do ENI – międzynarodowej korporacji gazowej należącej w 30 procentach do rządu włoskiego, działającej w 70 krajach na całym świecie.

NIEMCY:  Aktywiści Inicjatywy Apoistycznej Młodzieży obrzucili koktajlami Mołotowa biuro należące do tureckiej, faszystowskiej Partii Ruchu Nacjonalistycznego.

POLSKA: W Poznaniu zdemolowano witrynę i elewację sklepu z odzieżą „patriotyczną”, a w Warszawie zniszczono banner reklamowy firmy „Red is Bad” warty 1500zł.

15110954_1270015726405757_7471649653972423506_o

 

 

 

 

15284816_1359835810707057_2739490020133744815_n