Ateny, Grecja: Atak wybuchowy na dom gwałciciela dzieci, członka Nowej Demokracji Iliasa Michosa

ostrzeżenie o treści: omówienie przemocy seksualnej

Oświadczenie o odpowiedzialności za podpalenie/wybuch domu gwałciciela dzieci Iliasa Michosa

Jako Komórki Akcji Bezpośredniej bierzemy odpowiedzialność za podpalenie domu gwałciciela dzieci, alfonsa i członka Partii Nowej Demokracji Eliasa Michosa i jego byłej żony Elisavet Lekki. Wczesnym rankiem 23.10 umieściłyśmy urządzenie zapalające/wybuchowe o małej mocy przy wejściu do ich budynku mieszkalnego w rejonie Attyki.

POLICJA – WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI – RZĄD – MEDIA

Zorganizowany pierścień promujący i kryjący sutenerów, gwałcicieli, gwałcicieli dzieci, morderców i oprawców – Ostrze krajowej mafii kapitalistycznej.

“Taka jest praktyka i wszystkim się to podoba” – Dimosthenis Pakos (policyjny “związkowiec”)

Dla tych, którzy wciąż upierają się, że nie rozumieją systemowego wsparcia i tuszowania policyjnych i faszystowskich ataków, dla tych, którzy wciąż upierają się, że sprawiedliwość jest neutralna i niezależna od rodzimych burżuazyjnych elit i całego mechanizmu konsolidacji i monopolizacji przemocy, dla tych, którzy nie byli zadowoleni z uniewinnienia nie tylko alfonsa i gwałciciela dzieci z ND (Partii Nowej Demokracji), Nikosa Georgiadisa, “specjalnego przyjaznego traktowania” mafiosa Meniosa Fourthiotisa, ale także całkowitego zwolnienia warunkowego Nowego Demokraty Petrosa Lefkowitza za seryjne gwałty na jego córce od 11 roku życia, chciałybyśmy przytoczyć tylko kilka z ostatnich przypadków, w których zademonstrowano pełny współudział cywilnego wymiaru sprawiedliwości z szumowinami, które niszczyły życia. Wszystko to jest już znane, po prostu przytaczamy je w skondensowanej formie, aby było absolutnie widoczne, że PAŃSTWO I KAPITALIZM ZABIJAJĄ, GWAŁCĄ I ZABIJAJĄ, że ich naturą jest wyzysk, barbarzyństwo, dewaluacja życia i narzucanie terroru, i że każdy aspekt życia politycznego i społecznego jest zdeterminowany klasowo i wartościowo. Jest to SYSTEM PRODUKOWANIA TERRORU, PRZEMOCY I ŚMIERCI, z odpowiednimi mechanizmami zarządzania komunikacją i praniem brudów.

 • Dwa lata temu, po spotkaniu solidarnościowym dla osób aresztowanych podczas marszu przeciwko spalaniu śmieci produkowanych przez Lafarge / AGET w Volos, towarzysz został aresztowany. Policjanci z dyrekcji policji w Magnezji torturowali go, a po zaspokojeniu swoich gwałcicielskich apetytów wyrzucili na ulicę. Ciosy okazały się śmiertelne dla towarzysza, który wydał ostatnie tchnienie 13/7/2020 r. To państwowe morderstwo jest do dziś tuszowane przez państwowy aparat sądowniczy, ponieważ tylko trzech policjantów zostało oskarżonych o zwykłe wykroczenie “ciężkiego uszkodzenia ciała”, podczas gdy żadne nazwiska nie zostały ujawnione, a teraz, gdy sprawa jest rozpatrywana, “egzekutorzy prawa i porządku” dopuszczają się przemocy wobec solidarnych ludzi, którzy zebrali się w sądach w Volos.
 • Latem ubiegłego roku wyszła na jaw godna pożałowania sprawa sutenerstwa i gwałtu na nieletniej dziewczynie przez jej ojca i policjanta z komisariatu w Ilioupoli, przy pełnej wiedzy i brutalnym tuszowaniu sprawy przez innych funkcjonariuszy państwowych tego departamentu. Sutenerzy, gwałciciele i ukrywający sprawę wciąż krążą wśród nas, sprawa została zatuszowana i zakopana, aż do następnego razu, kiedy to po raz kolejny dowiemy się o kręgu handlu i gwałtów (na dzieciach) z udziałem policjantów i “prominentnych” gospodyń domowych.
 • Rok temu, 22/10/2021, policjanci zastrzelili Nikosa Sambanisa w Peramie, wystrzeliwując do niego 36 kul po pościgu spowodowanym profilowaniem rasowym i wbrew rozkazom z centrum operacyjnego, aby nie podążać za skradzionym pojazdem. Policjanci twierdzili, że działali w “obronie”, co oczywiście zostało obalone przez nagrania wideo i naocznych świadków. Dalszy ciąg jest do przewidzenia. Natychmiast cała siódemka została uniewinniona, wróciła do pracy w normalnym trybie i chodzi wśród nas.
 • Latem tego roku, 28/6, Epaminondas Korkoneas, policjant, który z zimną krwią rozstrzelał anarchistycznego studenta Alexandrosa Grigoropoulosa tego krwawego 6 grudnia ’08, został zwolniony z więzienia. Korkoneas otrzymał okoliczność łagodzącą w postaci “wcześniejszego, zgodnego z prawem życia” i po odbyciu krótkiej kary w greckich więzieniach, teraz chodzi między nami. Nastąpiło to po uwolnieniu jego wspólnika, Vasiliosa Saraliotisa, który został przywrócony do pracy w policji i otrzymał nawet odszkodowanie za utracone zarobki.
 • Następnie, 1/7, seryjny gwałciciel i maltretant, Petros Filippidis, został zwolniony z więzienia, po pobycie w szpitalu z powodu “niewielkiego udaru” i po wpłaceniu kwoty 20 000 euro jako kaucji. Teraz normalnie chodzi wśród nas.
 • 4/7, Athanasios Hortarias, agent nieruchomości, który torturował i zamordował Zaka Kostopoulosa / Zackie Oh! w sklepie jubilerskim w Gladstonos 21/9/2018, został zwolniony z więzienia. Wygląda na to, że odsiedział wyrok za “ciężkie uszkodzenie ciała”, więc teraz również chodzi wśród nas. Areszt domowy został również nałożony na jubilera/mordercę, Spyridona Dimopoulosa, podczas gdy najnowszym wydarzeniem jest pełne uniewinnienie przez Komisję Dyscyplinarną Policji dla czterech policjantów, którzy zakuli w kajdanki i znęcali się nad Zackiem, gdy ten umierał.
 • Tego samego dnia, 4/7, Leventisowie zostali uniewinnieni od zarzutu zbiorowego gwałtu na Georgii Bika w hotelu w Salonikach, na wniosek prokurator Kyriaki Kliaby i pomimo wszystkich dowodów świadczących o ich winie. Nie stało się to nagle, biorąc pod uwagę, że Leventisowie są potomkami znanej rodziny, która posiada większość kapitału zakładowego międzynarodowej firmy Coca Cola 3E. I oni teraz chodzą wśród nas.
 • Po tym, 13/7, nastąpiło uniewinnienie upokorzonego “błękitnej krwi”, Dimitrisa Lignadisa, za dwa z gwałtów, o które był oskarżony, natomiast za dwa inne gwałty został skazany na 12 lat więzienia w zawieszeniu. Po wpłaceniu kaucji w wysokości 30000 euro, w południe 14/7, Lignadis został na stałe zwolniony z więzienia i chodzi teraz wśród nas.
 • Po tym, 13/7, nastąpiło uniewinnienie upokorzonego “błękitnej krwi”, Dimitrisa Lignadisa, za dwa z gwałty, o które był oskarżony, natomiast za dwa inne gwałty został skazany na 12 lat więzienia w zawieszeniu. Po wpłaceniu kaucji w wysokości 30000 euro, w południe 14/7, Lignadis został na stałe zwolniony z więzienia i chodzi teraz wśród nas.
 • Również 14/7 Aristides Kokkinos i Nikolaos Soutoglou, dwaj policjanci skazani za torturowanie Christosa Chronopoulosa na posterunku policji w Kallithea w 2007 roku, zostają zwolnieni z więzienia. Pobili go tak dotkliwie, że spowodowali u niego trwałą całkowitą niepełnosprawność fizyczną. Oczywiście otrzymali okoliczności łagodzące w postaci “poprzedniego życia zgodnego z prawem” i “późniejszego dobrego zachowania”, więc teraz chodzą swobodnie wśród nas.
 • 29/7 z więzienia wyszedł Christos Sergiopoulos, faszysta, który w styczniu 2013 roku zamordował w Petralonie pakistańskiego robotnika Shahzata Loukmana, gdy ten szedł rano do pracy. Po 6 latach i 4 miesiącach więzienia chodzi teraz wśród nas.
 • A dziś widzimy przychylne traktowanie dwóch śmieci z DIAS (motocyklowa jednostka policji), którzy zgwałcili 19-letnią dziewczynę na posterunku policji w Omonii, którzy zawsze będą wspierani i chronieni, nawet jeśli zostaną skazani, ponieważ, jak już powiedziano, “obciążenie pracą na posterunku policji w Omonii jest duże i logiczne jest, że dzieciaki z okolicy będą sprawiały problemy”. Te dwie szumowiny są na zwolnieniu warunkowym, ich nazwiska są utajnione, a cały establishment medialny stara się je wybielić i pogrzebać sprawę, tak jak to zrobił z posterunkiem policji w Ilioupolis. Nie zapominamy, ani nie zapomnimy żadnej ze strasznych scen upokorzenia spowodowanych przez drani z komisariatu Omonia. Historia jest pisana, a rachunek prędzej czy później zostanie zapłacony.

Sprawiedliwość nie jest ani bezstronna, ani ślepa
MA CHARAKTER KLASOWY

Lista się nie kończy, przejawy systemowej przemocy i przypadki tuszowania są niezliczone. Wiele z nich może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Ale przytaczając przynajmniej powyższe, chcemy pokazać, że system państwowo-kapitalistyczny jest absolutnie spleciony i zależny od swoich mechanizmów prawnych i represyjnych. Jest to kompleks władzy, który daje poczucie bezkarności i absolutnej wolności każdemu policjantowi, każdemu faszyście i każdemu “wybitnemu, pokojowemu i porządnemu obywatelowi”, by mogli otwarcie dokonywać swoich wybryków, i to właśnie chce utrwalić. Im szybciej zrozumiemy, że ci dranie są ciałem i krwią z systemu wyzysku klasowego, który okrada nas z życia i godności, tym szybciej zrozumiemy, że tylko zorganizowany ruch rewolucyjno-radykalny może stanąć przeciwko temu jako barykada, tylko bunt powstańczego ludu może uderzyć terrorem w drani burżuazyjno-demokratycznego reżimu i przybliżyć nas do przezwyciężenia społeczeństwa klasowego, patriarchatu i wszechobecnej brutalności.

Czas na organizację i podjęcie działań

Jak mówiłyśmy dziesiątki razy w ostatnich latach, nasi wrogowie nie są abstrakcyjnym kompleksem relacji i znaczeń. Są prawdziwymi ludźmi, poruszają się w realnym świecie, mają prawdziwe domy, pojazdy i ciała. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje nas przed wizytą, która zachwieje ich poczuciem wszechmocy, jest to, czy poświęcimy trochę czasu na ich badanie, a także trochę determinacji i woli, by odzyskać godność i surową siłę prawdziwie niebezpiecznego ruchu o realnym potencjale obalenia kapitalistycznego reżimu i jego kulturowej nadbudowy.

Seryjny gwałt, rozpusta, tortury, ekonomiczny wyzysk 12-letniej dziewczynki, ukierunkowany przez medialnych ustrojodawców, którzy ustawili karawanę przed domem dziewczynki, dezorientując opinię publiczną, próbując skupić uwagę na matce dziewczynki jako głównej sprawczyni horroru, jaki przeżywało dziecko: Demonstrują historyczny wątek rodzimej burżuazji i jej prawicowych oportunistów, z czasów, gdy stepowi grabieżcy gwałcili, torturowali i katowali biedaków i opornych, i gdy handlarze spekulowali na nędzy i nieszczęściu wojny, z arogancją i pychą poczucia wiecznej bezkarności i wszechmocy. Demonstrują oni wartości i głębszą istotę tych antropomorficznych gadów, które za fasadą doktryny “Prawa i Porządku” oraz “Ojczyzny-Religii-Rodziny” ukrywają swoje mroczne apetyty i to, jak naprawdę postrzegają otaczający ich świat, a mianowicie jako plac zabaw dla brutalnej dominacji, eksploatacji, rozlewu krwi i zniszczenia.

“Znakomity” Ilias Michos, z domu Panagiotis, właściciel sklepu “ΟΙΚΟ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΙΧΟΣ” w Kolonos, tkwi głęboko w bagnie rodzimej prawicy, z setkami tysięcy euro bezpośrednich prowizji za dostawy produktów z jego sklepu do różnych ministerstw za rządów ND przez dziesięciolecia. Był zresztą do niedawna czołowym członkiem lokalnej organizacji ND w Kolonos. Organizował wiece wyborcze w swoim domu, regularnie fotografował się z policjantami, księżmi i politykami prawicowej sceny, od Samarasa do Plevrisa, od Patoulisa do Papanikosa. Religijny, nacjonalistyczny, rodzinny człowiek i szef, dobrze ukrywał zgniliznę i hańbę, które skrywał w sobie, podczas gdy on ustawił odpowiedni zorganizowany obwód z odpowiednimi członkami “dumnego i znakomitego” ciała narodowego, zapewniając w ten sposób ich pozorną nietykalność do gwałcenia i seryjnego molestowania ciała i duszy 12-letniego dziecka, i kto wie, jak wielu innych.

Ale jego żona, Elizabeth Lekka, to także “znakomita, bardzo miła pani” (jak określił ją teleewangelista Balaskas), wierna wartościom “Patriarchat-Religia-Rodzina”. Jest członkinią miejskiej partii “Wysokie Ateny” burmistrza Kostasa Bakoyannisa, mianowana radną okręgową w 4. gminie miejskiej Aten, ale także członkinią zarządu Miejskiej Szkoły dla Niemowląt. Próbowała przekupić matkę 12-latki, aby nie narazić publicznie i nieodwracalnie swojej zawistnej rodziny. Przyspieszając proces rozwodowy z Michosem (z którym, jak twierdzi, od dawna była w separacji i jedynie mieszkała), na kilka dni przed wybuchem skandalu i gdy już wiedziała, co się stanie.

Skończmy z wiktymizacją

Nie oczekujemy żadnego rozwiązania od cywilnego wymiaru sprawiedliwości, żadnego nazwiska z 213 na liście, żadnego skazania policjanta, polityka, rasisty czy sędziego. To wszystko są ich własne dzieci, to zorganizowany krąg, mafijna klika, która dąży do naszej całkowitej eliminacji, i która w pełni wybiela i wspiera śmieci, które rozpętała. Czas, abyśmy i ich postawili na celowniku, abyśmy odpowiedzieli na ich ataki, abyśmy udowodnili, że są bezbronnymi małymi mężczyznami, którzy mają tylko jeden cel w życiu, przekroczyć swój bezwstyd i swoje szowinistyczne osobowości poprzez gnębienie i niszczenie życia ludzi, którzy są obiektywnie bardziej bezbronni i słabsi od nich.

Wyczerpałyśmy przykłady samowoli państwa. Ile jeszcze nam trzeba? Czy nie rozumiemy, że szumowiny, które krwawią marsze i wiece, które poniżają i torturują ludzi na komisariatach, które kryją się za faszystowską i kościelną mową nienawiści, mają tak mroczną psychikę, że są zdolne do wszystkiego? Czy nie rozumiemy, że gdy człowiek opiera swoją egzystencję na brutalnym narzucaniu i degradowaniu innych, to naturalną konsekwencją jest praktykowanie wszelkich rodzajów i poziomów przemocy, czyniąc ją strukturalną i systematyczną? Wymówki się wyczerpały. Jest teraz oczywiste, że rządzi nami bezwstydna mafia, która nie waha się podeptać żadnej “obywatelskiej przyzwoitości”, aby wzbogacić się na skandalach, które wybuchają raz po raz (podsłuchy przeciwników politycznych, kartele handlarzy narkotyków, kręgi handlarzy i gwałcicieli dzieci, prywatne kontrakty, oszustwa podatkowe i wiele innych). Nie mamy innego wyboru, jak tylko stanąć na nogach i stawić czoła tej mafii, zapewniając, że TO NIE JEST KONIEC HISTORII, JESTEŚMY TUTAJ, nie jako ofiary, nie jako rozpaczliwe krzyki i fajerwerki, nie jako pokonane i z plecami przy ścianie, ale jako aktywna siła historyczna walcząca wszelkimi środkami, aby ją obalić.

Zbędność, nieartykułowany krzyk i wiktymizacja to cechy charakterystyczne upokorzonych papug aparatu państwowej represji. Zużyte osobowości telewizyjne, takie jak Stavros Balaskas i Vassilis Doumas, pod skrzydłami skamieniałych demagogów, pokazują nam codziennie, przy każdej możliwej okazji, jak osoba, która chce przeżyć swoje życie i swój czas z podniesioną głową, powinna unikać stania się jedną z nich.

Co do gwałcicieli dziewczynki z Sepoli, ale także wszystkich niedoszłych gwałcicieli dzieci, którzy oczywiście “nie znali ich wieku”, którzy są “uczciwymi ludźmi z rodzinami i szanowanymi obywatelami”, “znakomitymi”, jak Balaskas nazwał szumowiny  Michos: Prędzej czy później wasze nazwiska będą znane jedno po drugim. Każdy John Sofianides, Anastasios Lazaridis, Nikolaos Kontaris i Efthimios Clothakis stracą sen. Ponieważ są tu ludzie, którzy nie mają nadziei i nie oczekują łask, jakimi obdarzy ich burżuazyjna sprawiedliwość. Naszą jedyną nadzieją i jedynym oczekiwaniem jest wojownicza i radykalna walka, która wprowadzi terror do ich domów, która sprawi, że strach zmieni strony, aby mogła rozkwitnąć rewolucyjna perspektywa i buntownicza godność.

JESTEŚMY NA WOJNIE

Im dłużej zajmiemy aktywne stanowisko, tym dłużej ta wojna będzie prowadzona jednostronnie, bez przeciwnika. Gwałty na dzieciach, gwałty na kobietach, tortury, kobietobójstwo, faszystowskie i paramilitarne morderstwa, wszystko to są produkty systemu społecznego, który nas alienuje, wyobcowuje nas z solidarności i empatii dla naszych bliźnich, czyniąc z nas beztwarzowe maszyny do produkcji i konsumpcji produktów, nieczułe i pozbawione życia komponenty kapitalistycznej megamaszyny, które nie rozumieją ani nie dbają o to, co dzieje się z tymi, którzy ich otaczają, ani o to, jaka chmura nieszczęścia i zniszczenia rzuca cień na świat ze wszystkich stron. Odzyskując nasze człowieczeństwo i naszą czułość, zrozumiemy głębiej mechanizmy, które systematyzują przemoc i czynią ją monopolem klasy rządzącej, ale także mechanizmy, które czynią nas kanibalami, które sprawiają, że chcemy znaleźć najsłabszych i narzucić im siebie.

Wojna społeczna szaleje, a wkład ruchu, który chce się nazywać wywrotowym i rewolucyjnym, musi być znaczący i wielowymiarowy. Musimy budować struktury i relacje międzyludzkie, które pokazują naszą przepaść wartości w stosunku do świata kapitalistycznego. Pokazać, że można nie odnosić się do ludzi na zasadzie rywalizacji, podejrzliwości, nie mówiąc już o narzucaniu i ucisku. Wbrew światu zorganizowanego rozkładu i horroru istnieje inny świat, solidarności, empatii i wzajemnej pomocy, który musi stać na straży swoich ideałów, organizować się do walki o nie i mieć oczy wpatrzone w horyzont ostatecznego wyrugowania z historii kapitalizmu i jego konstrukcji społecznej.

Aby wzmocnić dzisiejsze siły bojowe

10, 100, 1000 KOMÓREK AKCJI BEZPOŚREDNIEJ

Solidarność z 11 tureckimi bojownikami komunistycznymi, którzy są uwięzieni w greckich lochach i prowadzą strajk głodowy od 7/10, domagając się sprawiedliwego procesu i zakończenia reżimu wyjątków przeciwko nim.

Solidarność z anarchistycznym towarzyszem Alfredo Cospito, który rozpoczął 20/10 strajk głodowy we włoskich więzieniach, aby zakończyć 41 bis reżim zemsty nałożony na niego od 5/5/2022. Solidarność również z anarchistycznym towarzyszem Juanem Sorroche, który również rozpoczął strajk głodowy 25/10, stojąc aktywnie u boku Alfredo Cospito.

Przesyłamy z całego serca naszą solidarność czterem uwięzionym towarzyszom w sprawie podpalenia policji transportowej w Pireusie w dniu 14/11/2021.

Zawsze u boku naszych uwięzionych towarzyszy i towarzyszy broni w każdym zakątku planety -…

PRAXIS MIĘDZYNARODOWEJ SOLIDARNOŚCI

Komórki Akcji Bezpośredniej

(tłumaczenie z Abolition Media)