Ateny, Grecja: Seria podpaleń w solidarności z Dimitrisem Kofontinasem

Moc solidarności dla D. Kofontinasa.

"Możemy się nie znać, ale mamy takie same marzenia, wspólne walki, podobne ścieżki kreowania życia, czuję że poruszamy się w tym samym czasie i miejscu, na tej samej ścieżce wiodącej do wyzwolonej przyszłości"-Dimitris Koufontinas

Więzień polityczny, Dimitris, odbywał strajk głodowy od 2 maja, demonstrował jasno, że istnieje opresja wobec politycznych przeciwników państwa i kapitału w formie blokowania możliwości przepustek. Przez tyle dni, rząd i partyjna opozycja, osoby autorytecie sądowym i politycznym, media, a nawet ambasady po trochu zabijały Dimitrisa Kofontinasa. Chcieli go zabić, bo byli przerażeni. Lecz nie bali się jego psychiki, tylko tego co reprezentował sobą jako wojownik.

Przerażało ich, że odmówił klęczenia, że nie błagał, że radośnie nie oferował swoich pleców czekając na biczowanie.Mogłoby to być dla niego łatwe, gdyby podpisał oświadczenie skruchy, potępił swoje idee, poddał się podnosząc białą flagę, gdyby powiedział że to wszystko było na próżno, i że żyjemy definitywnie “na końcu historii”. Ale on uparcie trwał w sile, i to przerażało jego ciemiężców. Bai się nawet słów “Przywróćmy temat czerwonej walki”.

Żeby było jasno, jego walka o wolność, na którą zasługuje, nie jest walką o burżuazyjno-demokratyczną prawicę. To ukazuje konflikt między dwoma opozycyjnymi światami: świat walki, solidarności i szacunku, a po drugiej stronie świat wyniszczania i barbarzyństwa. Wyrażając się otwarcie wobec rządzących: jeśli D. Kofontinas doświadczał poniżenia, to co stanie się potem, będzie niespotykane…

Przepustka dla Dimitrisa Kofontinasa teraz! Usunięcia veta prokuratora! Zniesienia reżimu przepustek wobec więźniów politycznych!

W czasie 19-20 maja, dokonaliśmy jedenastu akcji bezpośrednich w formie podpaleń na te obiekty:

  • “New York College” w Tavros
  • dwa bankomaty banku narodowego i jeden bankomat Eurobanku w Gounari
  • 1 bankomat Bitcoinów w Agia Paraskevi
  • 1 bankomat w Kypseli
  • 2 bankomaty (Piraeus i Ethniki) w Kato Petralonii
  • 1 bankomatPiraeus w Ilisii
  • Biura “nowej demokracji” w Alimos
  • Biura “nowej demokracji” w Nea Ionia

Solidaritarians

(źródło mpalothia )