Berlin, Niemcy: Podpalenie auta firmy ochroniarskiej w solidarności z prowadzącym strajk głodowy Dimitrisem Koufontinas

„W ogniu bezpośredniego działania narodziła się świadomość, dzięki której możemy z nimi wygrać. W biegu wydarzeń tego czasu pojawiła się idea, że działanie tworzy świadomość – myśl, która później stała się moim przewodnikiem podczas działań zbrojnych.” – Dimitris Koufontinas

Geograficznie rzecz biorąc, możesz być w odległości kilkuset kilometrów, a politycznie mogą istnieć między nami różnice co do organizacji i teorii, ale odłóżmy to na bok. Historia została napisana przez Ciebie i nie chcemy jej zaprzeczać. Wasza walka i wasza wola, wasze działania i wasze komunikaty mogą nie być dobrze znane w obecnym świecie niemieckojęzycznym. Dlatego trudno się dziwić, że pożary solidarności ledwo wykroczyły poza świat greckojęzyczny. Chcemy to zmienić i połączyć walki, które zawsze prowadzone od zawsze.

Będąc w krytycznej sytuacji prowadzisz obecnie strajk głodowy na oddziale intensywnej terapii. Mamy nadzieję, że nie, ale nie wiemy, czy będzie to koniec rewolucyjnego okresu w twoim życiu. Nie możemy również ocenić Twojego wpływu na innych nieposkromionych kombatantów naszej epoki. Ale możemy powiedzieć, że nie zapominamy o nikim, bez względu na to, jak daleko pójdą konsekwencje naszej walki. Bezczynność byłaby fatalnym znakiem i końcem każdej postępowej organizacji zarówno na polu praktyki jak i teorii.

Determinacja, z jaką N17 (Organizacja Rewolucyjna 17 listopada, gr. Επαναστατική Οργάνωση 17 Νοέμβρη) spędziła 20 lat na ulicach Aten, inspiruję do dziś: atakowanie gliniarzy, instytucji państwowych i infrastruktury wojskowej. Jesteśmy daleko w tyle z naszymi teoriami i analizami warunków społecznych tutaj w RFN, patrząc na komunikaty ruchu w Grecji. Ale wierzymy, że możemy zrozumieć niektóre aspekty twoich przeszłych akcji.

Ruch z 17 listopada wyłonił się z ery tzw. Metapolitefsi, pierwszych lat po dyktaturze wojskowej w latach siedemdziesiątych. Opisy tamtej epoki można porównać do lat 70. i 80. tutaj w RFN, ale o znacznie innych działaniach i konsekwencjach. 17 listopada i inni uzbrojeni bojownicy opisują te lata w Grecji jako czas entuzjazmu i stałej aktywności. Nie było dnia bez demonstracji i zamieszek, mnóstwa zgromadzeń i spotkań. Etap upolitycznienia setek młodych ludzi, w tym Dimitrisa.

Jednak akcje uliczne z biegiem lat traciły na intensywności. Lata Metapolitefsi spowodowały również masowe represje. W ruchu były również podziały, teoretyczne niezgodności, a założyciele 17 listopada musieli działać z ukrycia. Powstało wiele innych tajnych grup. Ateny pełne były skrytek, skradzionych samochodów i broni, ale także pełno było tajnych agentów i policyjnych prowokatorów. Grupa 17 listopada pozostawała pod ziemią przez 2 dekady nieustannie przeprowadzając ataki. Grupy z tamtej epoki zemściły się na juncie i tych, którzy torturowali i gnębili ludność podczas i po drugiej wojnie światowej. Dzięki swoim działaniom ruch starał się uzyskać poparcie ludzi. Komunikaty grupy były dyskutowane otwarcie na ulicy. Większość ludności greckiej wypracowała sobie stanowisko w sprawie celów ataków i analizy motywów jakie miała grupa. Była powszechna zgoda, oczywista radość i potajemna solidarność.

Ich wybór celów był różnorodny. Były umyślne zabójstwa oprawców, agentów wywiadu i prokuratorów; ataki bombowe na ambasady, pojazdy MAT (opancerzone wozy policji do tłumienia zamieszek), samochody wysokiej rangi polityków, szefów korporacji i budynków firmowych. Trudno byłoby w tym miejscu podsumować lub sformułować pełną analizę konsekwencji ataków 17 listopada. Do tej pory istnieje wiele odniesień z greckiego ruchu dotyczących bojowników tamtej epoki, którzy zostali straceni przez gliniarzy lub którzy są nadal dotknięci represjami. Dla aktywnej solidarności uważamy, że ważne jest, aby pamiętać nazwiska tych, którzy brali udział w ruchach zbrojnych.

To, co wywarło na nas głębokie wrażenie, Dimitrisie, to twoja decyzja, by nie uciekać przed represjami po tylu latach walki, ale wziąć pełną odpowiedzialność polityczną za cele organizacji i twoje działania.

Przesyłamy Ci wyrazy gniewu i siły, podczas ostatniego etapu Twojej głodówki.

Na znak naszej solidarności ze wszystkimi nieposkromionymi bojownikami, czy to na ulicy, czy w więzieniu, podpaliliśmy samochód firmy ochroniarskiej Kötter w nocy 17 maja. To nie przypadek, czy nasza bezmyślność, że zaatakowaliśmy właśnie teę firmę. Kötter Security to prywatna firma ochroniarska, która jest jednym z największych graczy w branży w Niemczech. Kötter Security prowadzi wojnę z ludzkością i wolnością w imieniu i we współpracy z klasami rządzącymi.

Oprócz świadczenia usług bezpieczeństwa i instalacji technologii nadzoru, od 1993 r. jednym z jej filarów jest wsparcie personelu w więzieniu Knästen. Zapewniają swoje usługi w celu kontrolowania wszystkich aspektów życia więziennego: przeprowadzają kontrolę dostępu i transport więźniów, gotują posiłki więzienne, zarządzają zakupami więźniów i rozmowami telefonicznymi po wygórowanych cenach i zmuszają więźniów do pracy. Uważają się nawet za ekspertów w dziedzinie rekreacji, a także opieki medycznej i psychologicznej nad osadzonymi.

Chwalą się także założeniem pierwszego prywatnego więzienia w RFN w 2009 r. we współpracy z firmą Bilfinger – „od planowania do budowy… aż do funkcjonowania więzienia”.

„Wojna, która wypływa z tej społecznej sprzeczności, trwa już od dawna. Czasami jest widoczna, czasem nie, czasami nosi maskę państwa prawa, ale innym razem pokazuje swoją prawdziwą twarz. Ta wojna będzie istniała, dopóki istnieją klasy. Kiedy ludzkość w końcu wyłoni się z barbarzyńskiej prehistorii – wojny, nędzy, analfabetyzmu, grabieży – kiedy ludzkość w końcu przejdzie do królestwa wolności, równości i nieskrępowanego rozwoju, kiedy ludzie odzyskają swoje człowieczeństwo, tylko wtedy życie stanie się prawdziwą wartością”. – Dimitris Koufontinas

Wolność dla wszystkich!

Solidarność z 700 bojownikami przeprowadzającymi strajk głodowy!

Koukoulofori

(źródło Deutschland Indymedia, tłumaczenie z Mpalothia)