Białoruś: Dwóch anarchistów zatrzymanych za atak koktajlami mołotowa (wideo)

02:09:2017: Jest już pewne, że dwóch anarchistów zostało zatrzymanych, są podejrzani o podpalenie koktajlami mołotowa bilbordu reklamowego w Iwacewiczach. Film z akcji jest powyżej.

Ci dwaj towarzysze to Kirył Aleksiejew, i Igor Makarewicz.

Obecnie są przetrzymywani w w Baranowiczach, i prowadzone jest wobec nich śledztwo. Są oskarżeni o “groźny czyn chuligański, popełniony przez grupę ludzi”. Grozi im za to do 6 lat więzienia.

Piszcie listy!

Wyraźcie swoją solidarność!

Алексеев Кирилл Валерьевич, улица Брестская 258 В, СИЗО № 6, 225413, город Барановичи, Брестская область, Беларусь.

Макаревич Игорь Александрович, СИЗО № 6, улица Брестская 258 В, 225413, город Барановичи, Брестская область, Беларусь

(źródło)

Komunikat odpowiedzialności za atak mołotowami:

01.08.17: W Iwacewiczach grupa anarchistów, obrzuciła mołotowami reklamowy bilbord, który promował podporządkowanie się wobec prawa. Tak naprawdę prawo jest instrumentem władzy, by uciskać lud. Gdy państwo tego potrzebuje, te prawo nie obowiązuje policjantów, którzy mogą je łamać, i zabijać zwyczajnych Białorusinów, a rozczarowani ludzie są wysyłani do więzień. Pragniemy powstrzymać taka propagandę, propagandę bycia uległymi i pokornymi, dlatego że problemem jest samo postrzeganie władzy państwa i prawa jako – jeżeli będziemy postępować według ich prawa, będziemy żyli w biedzie, samotności i strachu.Tylko w solidarności i walce możemy odzyskać naszą wolność.

(tłumaczenie z Insurrection News)