Chile: insurekcyjna solidarność przed nadchodzącymi procesami przeciwko Joaquinowi i Kevinowi

„Solidarność zawsze jest ważna – we wszystkich aspektach – nie możemy być usatysfakcjonowani wieloma z działań, które rodzą się z potrzeby wspierania naszych bliskich, chociaż zawsze są potrzebne. Wierzymy, ze ważna częścią rozpoznania w sobie rewolucjonisty jest chęć – tak jak jesteśmy – atakowania aparatu państwa i kapitału. W ten sposób, wierzymy ze solidarność musi przenikać słowa, zrodzić się w ataku i poprzez to przemienić się w ciągła akcje przeciwko ustanowionemu porządkowi. Ponieważ odnalezieniu bliskości towarzysza doświadczenia i współdziałanie, które tworzą nierozerwalna więź pomiędzy anonimowymi towarzyszami.”

 -Międzynarodowa Konspiracja Zemsty/Komórka Gerasimosa Tsakalosa

 6 marca 2018 [Rozprawa była odroczona do początku kwietnia na prośbę obrony], towarzysze Joaquín García Chanks i Kevin Garrido zmierzą się z przygotowaniami sadu do procesu, który zaczął się w listopadzie 2015 roku, gdy obaj zostali aresztowani.

Ta instancja sadu określi dowody, które Biuro Prokuratora Południowego użyje w nadchodzącym procesie, co rozpęta szał represji i kary, tym razem używając prawa kontroli broni.

Towarzyszowi Joaquínowi, na ta chwile grozi:

*15 lat wiezienia za umieszczenie ładunku wybuchowego na Komisariacie Policji nr 12. (Akcja, do której przyznała się Międzynarodowa Konspiracja Zemsty / Komórka Gerasimosa Tsakalosa)

*4 lata i 6 miesięcy za nielegalne posiadanie broni (Po anulowaniu aresztu domowego towarzysza w czerwcu 2016 i aresztowaniu przez BIPE / Śledztwa Policji z Chile we wrześniu tego samego roku)

*800 dni za posiadanie amunicji. (Została znaleziona, kiedy towarzysz został schwytany)

Kevin za swoje czyny, jest oskarżony o atak na szkołę żandarmerii w San Bernardo (gdzie był internowany), jak również za posiadanie materiałów wybuchowych, nielegalne posiadanie noża, atak na firmę elektryczna Chilectra (Komórka Karr-Kai wzięła za ten atak odpowiedzialność) i takie samo oskarżenie jak Joaquín czyli próba zamachu na komisariat policji. Prokurator wnosi o więcej niż 30 lat wiezienia.

“Duma i przeświadczenie o usytuowaniu siebie jako jednostek rewolucyjnych tworzy w nas niezłamaną godność, która się nie zachwieje, to nie są elementy udoskonalane, by zostały użyte jako broń, ale cześć nieprzerwanych zwyczajów w naszych akcjach”.

– Joaquín Garcia

Zburzcie bieg demokratycznej inkwizycji!

Insurekcyjna i anty-autorytarna solidarność!

(źródło Contra Info, tłumaczenie z Insurrection News)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *