Europa: Akcje bezpośrednie dla Afrin, Akt 2 (12-13 marca 2018)

Hamburg, Niemcy: Atak przeciwko supermarketowi, który sponsorował wydarzenie Szarych Wilków

W nocy z 11 na 12 marca zaatakowaliśmy sklep Adese na Wilhelmsburgu w Hamburgu, niedaleko dworca kolejowego. Supermarket sponsorował wydarzenie “Szarych Wilków” w Wilhemsburgu w zeszłym tygodniu. Ta akcja jest sygnałem przeciwko atakowi państwa tureckiego i jego milicji na wolny kanton Afrin.

Dołączamy do kampanii “fight4afrin” w odpowiedzi na apel autonomicznych grup o bojowe i twórcze działania.

Grupa Autonomiczna

(tłumaczenie z Insurrection News)

Berlin, Niemcy: Atak na ddział Commerzbanku

W solidarności z Kurdami walczącymi w Afrin, wczoraj wieczorem zniszczyliśmy kamieniami okna oddziału Commerzbank w Tierpark w Lichtenburgu. Dodatkowo na fasadzie została namalowana wiadomość (bank ją usunął).

Commerzbank finansuje, między innymi, produkcję czołgu Leopard 2 i innych rodzajów broni, którymi turecka armia masakruje ruch kurdyjski. Tak więc terroryzm przeciwko jednemu z najsilniejszych feministycznych zmagań naszych czasów jest wspierany przez nich. Odpowiedzialność oddziału Lichtenberg nie może zostać zakwestionowana. Nie będzie spokoju dla spekulantów.

Każdy dzień jest dniem walki kobiet – solidarności z oporem kobiet. Przenieś wojnę na ulice Europy

(źródło Herzdeskrieges, tłumaczenie z Insurrection News)

Soltau, Niemcy: Atak koktajlami mołotowa przeciwko pojazdom wojskowym dokonany przez Grupę Anty-Militarystów Sehid Efrin Polat

13.03.18: Uzbrojeni w koktajle Mołotowa, wczoraj wieczorem zaatakowaliśmy i spaliliśmy niektóre pojazdy z niemieckiej armii (Bundeswehry) w Soltau. Ciężarówki zaparkowały na zabezpieczonym drutem elektrycznym terenie w strefie przemysłowej Soltau, Carl-Benz-Strasse. Działaliśmy solidarnie z walczącymi rewolucjonistami w Afrin.

Prasa policyjna twierdzi dziś, że zaatakowane pojazdy to tylko dwie zwykłe ciężarówki i mówią o pożarze, który wyrządził szkody o wartości 10 000 €. W rzeczywistości starają się ukryć, że wielokrotnie pojazdy z Bundeswehry były już naprawiane.

Faszystowska armia turecka wykorzystuje również setki pojazdów z byłych zasobów Bundeswehry w swojej zbrodniczej wojnie eksterminacji ludności Afrin. Wiele niemieckich czołgów Leopard, a także większość ciężarówek transportowych produkowanych przez Mercedesa, było używanych przez wojska niemieckie od lat, zanim zostały one przekazane Turcji. Od lat 90. powszechną praktyką jest sprzedaż używanego sprzętu wojennego po taniej cenie do Turcji lub przekazywanie go w prezencie.

Stare anty-militarne motto: “To, co płonie tutaj, nie może już zaszkodzić gdzie indziej” dotyczy w szczególności dostaw broni do Turcji. Nie jest wykluczone, że nawet pojazdy, które są obecnie używane, trafią w ręce tureckiej armii okupacyjnej i będą używane przeciwko naszym towarzyszom w Kurdystanie. Dzięki naszej akcji chcieliśmy podjąć bezpośrednią interwencję w machinę wojenną Niemiec i Turcji i udowodnić, że zdecydowane działania anty-militarne są możliwe także w 2018 roku. Są wręcz niezbędne, jak nigdy dotąd.

Z zadowoleniem przyjmujemy toczącą się bojową kampanię fight4afrin i cieszymy się, że wielu innych myśli obecnie, gdzie i jak można sabotować i atakować wojnę władców i odnosić się do anty-militarystycznej retoryki. Wzywamy do atakowania niemieckiego militaryzmu.

Poświęcamy naszą akcję Sehidowi Efrinowi Polatowi. S. Efrin Polat bohatersko walczył w wojnie z faszystowskim IS i został kilkakrotnie ranny. Następnie udał się na wojnę w Afrin, aby bronić rewolucji w Rożawie. Brał udział w ciężkich walkach we wsi Qizilbas na północnym krańcu tego kantonu, gdzie został otoczony przez wroga. Z trudem przebił się walcząc do ostatniego magazynka, pożegnał się z przyjaciółmi przez radio i wykonując akt poświęcenia, wysadził się przy użyciu granatu.

Jego walka trwa.
Sehid Namirin! – Polegli są nieśmiertelni!

Anty-Militarystyczna Grupa Sehid Efrin Polat

(źródło #Fight4Afrin, tłumaczenie z Insurrection News)

Berlin, Niemcy: Podpalenie pojazdu należącego do ThyssenKrupp

13.03.18: Jesteśmy gotowi odciąć się od milczącej większości w tym rozbitym kraju, by wykrzyczeć oburzenie.

Od wielu dni trwa wezwanie do bojowej kampanii na rzecz rewolucji w Kurdystanie, która towarzyszyła grupom walczącym na całym świecie, które udowodniły solidarność i gotowość do ataku.

Naszym zdaniem nie jest to pasywna reakcja na ofensywę Turcji i jej sojuszników, ale ciągła konsekwencje ostatnich lat, w przeciągu których tutaj, w Niemczech, ale także na całym świecie, idee ruchu kurdyjskiego spotkały się z fascynacją i masowym rezonansem solidarności.

Afrin ujawnia pełną siłę okrucieństwa niemieckich działań wojennych na bazie faszystowskich nacjonalistycznych ideologii, które Erdogan retorycznie ozdabia, podczas gdy państwo nie ponosi za to konsekwencji. Nic dziwnego, że w tym kraju nikt publicznie nie mówi, że Niemcy są w stanie wojny i że Turcja otrzymuje nazwiska prześladowanych dysydentów.

Jeszcze bardziej zachęcająca jest, kronika ostatniego tygodnia akcji i solidarności, o związkach między niemieckimi korporacjami i represyjnymi władzami a państwem tureckim. Dowiedzieliśmy się o nowym blogu, który opublikował wiele badań, które, miejmy nadzieję, dadzą ludziom kilka dobrych pomysłów:

Herzdeskrieges

Wczoraj trafiliśmy na samochód ThyssenKrupp, firmy wysoko cenionej przez Hitlera i której stal najprawdopodobniej jest używana w wojnach na całym świecie, a jej partnerzy celebrują szampanem nędzę wojny. Podpaliliśmy go.

Zawsze będziemy przeciwnikami tego nieszczęsnego społeczeństwa.

Formuj bandy, stań się aktywny!

Wysyłamy miłość i moc do Kurdystanu!

Trzymajcie się!

(źródło Chronik, tłumaczenie z Insurrection News)

Paryż, Francja: Podpalenie samochodów agenta MIT Ayşe Barış’a przez Oddział Şehit Avesta Xabûr

13.03.18: Rojaciwan.eu donosi, że przeprowadzono akcję podpalenia samochodów należących do Ayşe Barış, która pracuje w konsulacie tureckim w ramach reżimu AKP-MHP, przez Odział Şehit Avesta Xabûr. Wygłosili oświadczenie dotyczące polityki reżimu AKP-MHP wobec diaspory kurdyjskiej:

“Faszyzm AKP-MHP próbuje zinstytucjonalizować się by zniszczyć Kurdów i młodzież kurdyjską. W rezultacie rozpoczęli oni inwazję na Afrin. Erdogan i jego gangi zrzucą na nas bomby i są odpowiedzialni za naszą fizyczną eksterminację i masakrę “.

Oddział Şehit Avesta Xabûr, który wyjaśnia, że ​​polityka masakry i ludobójstwa prowadzi donikąd, dodał:

“Z drugiej strony kurdyjska młodzież w Afrin i wszędzie indziej sprzeciwia się tureckiemu kolonializmowi. W tym kontekście wybraliśmy samochody Ayşe Barış, która pracuje jako agent MIT w Paryżu. Pracuje w konsulacie, organizuje spotkania i konferencje. Jako oddział Şehit Avesta Xabûr wybraliśmy ją i podpaliliśmy dwa samochody w ramach ofensywy Serí Hilde (powstanie). Ludzie dokonujący masakry utoną w nienawiści kurdyjskiej młodzieży “.

Film z akcji możecie obejrzeć tutaj.

(źródło Nûçe Ciwan, tłumaczenie Insurrection News)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *