Hamburg, Niemcy: Komunikat odpowiedzialności za podpalenie auta dyplomaty podczas G20

Wczesnym rankiem w sobotę, podczas szczytu G20 podpaliliśmy samochód korpusu dyplomatycznego (rejestracja zaczynająca się na 0), który był zaparkowany na ulicy Dohrnweg w hamburskiej dzielnicy Sternschanze. Minibus służący do przewozu członków rządu został kompletnie zniszczony w akcie przyjacielskiego powitania politycznych zamieszek, które rozpętały się tego dnia w okolicy.

Chcielibyśmy udokumentować tę akcję, jako jedną z wielu podczas powstańczych walk w Hamburgu, które nie mogą być uznane zarówno jako “pozbawione logiki” czy “przypadkowe”. Stoimy z pełną solidarnością z tymi, którzy szabrowali i dymili w nocy podczas szczytu, niektóre z tych działań zostały nazwane jako niepotrzebne. Krytyka indywidualnych działań zawsze jest wskazana – czasami nawet publicznie. Ubolewamy przykładowo nad tymi malutkimi samochodzikami zniszczonymi podczas rebelii. Lecz uznajemy te miałkie dyskusje o nocnych wydarzeniach z Schanze w Hamburgu za burżuazyjne, politycznie zakłamane i fatalne.To samo tyczy się redukcji krytyki do stwierdzenia “proszę nie dymić w naszej dzielnicy”.

My, którzy propagujemy utratę kontroli jako rewolucyjną okazję; My, którzy witają i namawiają do kampanii ekspropriacji ze sloganem “wszystko dla wszystkich”, nie powinniśmy dyskredytować spontaniczności niesamowitej nocy walki. W żaden sposób nie odnajdujemy niczego niepokojącego w darmowych zakupach, do jakich doszło w Rewe i Budni (dwie sieciówki supermarketów).

Celowo zamierzone ataki na policyjne konwoje, oraz selektywnie wymierzone ataki na infrastrukturę szczytu, nie były tak łatwe i proste gdyby nie duże zamieszki i chwilowe rebelię (do których doszło w kilku miejscach Hamburga!). Rozumiemy, powody dla których niektórzy mogą mieć pewne wątpliwości. Rozumiemy, że wielu teraz może się obawiać prawnych represji, zwłaszcza w czasie nadchodzących wyborów. Rozumiemy, że niektórzy mogą odbierać ataki w polityczną strukturę jako zagrożenie dla nich samych. Jednak kategoryzowanie i sprowadzanie aktów oporu do pozbawionych sensu zamieszek w niczym nie pomoże. Zjednoczona solidarność z każdym rodzajem protestującego (którzy odwalili świetną robotę w Hamburgu).

(żródło Linksunten Indymedia, tłumaczenie Insurrection News)