Lipsk, Niemcy: Chronologia ostatnich akcji bojowych przeciwko skrajnie prawicowej partii AfD

Kampania wyborcza prawicowej AfD (Alternatywa dla Niemiec) do parlamentu federalnego i lokalnych w 2019 roku spotkała się ze zdecydowanym oporem. W Lipsku miały miejsce liczne ataki na funkcjonariuszy, członków i infrastrukturę AfD.

W 2014 r. doszło do licznych bojowych interwencji podczas miejskiej kampanii wyborczej NPD w Lipsku (skrajnie prawicowa Narodowa Partia Demokratyczna Niemiec). NPD oficjalnie nie wznowiło kampanii w Lipsku z obawy o swoich kandydatów

Po początkowych skargach AfD na łamach Leipziger Volkszeitung (gazety codziennej w Lipsku) postanowili milczeć przed końcem wyborów do rady miasta, mając nadzieję, że te ataki pozostaną niezauważone. Ale ważne jest, aby właśnie zostały zauważone.

27 maja 2018 r: Zaatakowano autobus kampanii AfD. ”Dzisiaj, 27 maja, zaatakowaliśmy autobus AfD we wczesnych godzinach porannych, podczas których członkowie lokalnych stowarzyszeń okręgowych podróżowali na marsz AfD w Berlinie. Dzięki naszej akcji bierzemy udział w wojowniczej ofensywie przeciwko AfD w Saksonii – „Strike Back – Fight AfD”. Kampania opiera się na możliwości współprzewodniczenia rządu przez AfD po zbliżających się wyborach państwowych w Saksonii w 2019 r.”.

9 listopada 2018 r: Atak na miejsce konferencji AfD. „W nocy z 9 listopada wybiliśmy okna hotelu„ Zur Ratte ”przy ulicy Eriken 10 w Lipsku i wrzuciliśmy do środka farbę. Hotel będzie gospodarzem Kongresu Partii AfD w najbliższy weekend, podczas którego zostaną również wybrani kandydaci do nadchodzących wyborów landowych. „Zur Ratte” to hotel, który stoi po kolana w skrajnie prawicowym bagnie. Od 2016 r. Odbyło się w nim wiele publicznych i niepublicznych wydarzeń związanych z AfD w Lipsku.”

8 stycznia 2019 r: Biuro AfD oblane farbą. „W nocy z 7 na 8 stycznia biuro AfD przy ulicy Emilien 15 w Zentrum-Süd w Lipsku otrzymało od nas świąteczny prezent w postaci dyskretnej ozdoby elewacji budynku. Poszło kilka bombek choinkowych wypełnionych farbą i ważna wiadomość wysprejowana na ścianie. ”

14 stycznia 2019 r: Zaatakowano miejsce spotkań AfD. Zaatakowaliśmy restaurację Drei Kastanien na ulicy Damm w Lipsku. Zniszczona podłoga i okna zasługują na wsparcie strukturalne ze strony faszystowskiej partii „Alternative for Deutschland”. Restauracja jest stałym miejscem spotkań AfD w Lipsku. Od początku 2017 r. odbywają tam regularne spotkania i wykłady. ”

26 stycznia 2019: Podpalono samochód kampanii AfD. Mercedes spalił się w przedniej części. Samochód był pokryty reklamą AfD”.

15 lutego 2019: Podpalenie samochódu osobowego kandydata AfD Gerta Pasemanna. „W nocy z piątku 15 lutego pojazd kandydata do rady Gerta Pasemanna został podpalony w Lipsku”.

1 marca 2019 r: Mieszkanie kandydatku do Rady Miasta Sylvii Deubel zaatakowana farbą i kamieniami. „Wczoraj wieczorem, około 03:00, w Grünau doszło do lewackiego ataku. Jak to często bywa, bomby z farbą i kamienie były używane jako pociski. Ciężkie kamienie wrzucane przez okno stanowiły zagrożenie dla życia Mieszkańców! To straszne, w jaki sposób lewicowa przemoc nabiera tempa. Za te działania sprawcy muszą ponieść konsekwencje!”.

7 marca 2019: Obrzucenie farbą domu kandydata do Rady Miasta AfD. „Nieznane osoby zaatakowały dom kandydata AfD do rady miasta Lipsk w Gohlis-Süd. W czwartkową noc fasada, okna i drzwi zostały zaatakowane bombami malarskimi. „To niezrozumiałe, jak wyraźnie lewicowa przemoc nabiera rozpędu w Lipsku” – powiedział przewodniczący dystryktu AfD Siegbert Droese.

9 kwietnia 2019: Samochód polityka AfD uszkodzony. „Tym razem był to radny miasta Christian Kriegel, który jest najlepszym kandydatem na AfD w okręgu wyborczym 8 w wyborach lokalnych 26 maja. Zbrodnia miała miejsce przed jego domem w Gohlis-Mitte. Nieznani sprawcy pocięli nożami trzy opony VW Golfa, wypełnili układ wydechowy, zamki i drzwi pianką budowlaną i podrapali karoserię. „Od początku roku kandydaci do rady miasta AfD byli atakowani prawie co tydzień” – wyjaśnił Kriegel. Całkiem niedawno kandydatom do okręgów 7 i 9 grozili brutalni lewaccy przestępcy, którzy zaatakowali ich domy farbą i smołą. Samochód naszego kandydata w okręgu wyborczym numer 1, Gerta Pasemanna  został całkowicie zniszczony w wyniku ataku”.

15 kwietnia 2019: Miejsce spotkań AfD  zaatakowane farbą. Atak na kulturalne centrum społeczne Große Eiche w Böhlitz-Ehrenberg: Skala szkód i motywy działania nie są jeszcze znane. Jednak we wtorek odbędzie się tam wydarzenie saksońskiej grupy parlamentarnej AfD. ”

16 kwietnia 2019 r: Zaatakowano biuro polityczne AfD. „Urząd rady AfD i biuro kandydata do parlamentu stanowego Rolanda Ulbrichta po raz piąty stały się celem ataków”.

6-12 maja 2019: Dom kandydata AfD do Rady Miasta oblany brązową farbą. W zeszłym tygodniu, przy ulicy Schütz 1 w Lipsku oblaliśmy brązową farbą dom Torstena Bachmanna, kandydata  AfD w okręgu wyborczym numer 7″.

16 maja 2019: Uszkodzona fasada domu. „W czwartkową noc trzech nieznanych zakapturzonych mężczyzn kręciło się przed budynkiem przychodni lekarskiej. Krótko przed 03:00 zaczęli rzucać kamieniami w fasadę i uszkodzili osiem okien. Rzucali również bomby z farbą, uszkadzając dużą powierzchnię elewacji. Budynek wygląda jak budynek mieszkalny z zewnątrz, ale mieszczą tylko gabinety lekarskie. ”(Policja)

Możliwe, że chodziło o powiązaną z AfDr. Sabine Weidnitzer, Holzhäuser Str. 77, 04299 Leipzig.

16 maja 2019: Wolontariusze wyborczy AgD zaatakowani gazem pieprzowym. „Tuż przed 14:30 w czwartek na ulicy Kohlgarten dwóch mężczyzn w wieku 52 i 61 lat rozwieszało plakaty wyborcze. Nagle starszego mężczyznę spryskano gazem pieprzowym po twarzy. Atak spowodował ból w oczach i błonie śluzowej nosa. Ponadto sprawcy wybili szyby i pocięli wszystkie cztery opony w Oplu Astra, którym przewozili plakaty”.

21 maja 2019 r .: Zaatakowano ulotkarza AfD. „Napastnik wyrwał mu ulotki i wyrzucił na ulicę. Następnie poszedł do furgonetki dostawczej i celowo złapał ulotki jednej z 3 osób – według władz AfD – i wyrzucił je również na ulicę. Następnie uciekł z miejsca zbrodni.”

17 czerwca 2019 r: Zaatakowano dom kandydata AfD do rady miasta. „Nieznane osoby zaatakowały dom kandydata AfD do rady miasta substancją podobną do smoły bitumicznej. Napastnicy zaatakowali fasadę, drzwi frontowe, garaże, okna w korytarzach i kuchnie. „To niewiarygodne, że seria ataków na kandydatów AfD nie ustała nawet trzy tygodnie po wyborach do rady miasta” – powiedział Siegbert Droese, przewodniczący dystryktu AfD i członek Bundestagu ”.

16 lipca 2019: Atak na członka AfD Thomasa Illiga.
W nocy 17 lipca przeprowadzono atak bombami z farbą na mieszkanie Thomasa Illiga, członka AfD w Lipsku. Rzeczniczka policji Katharina Geyer potwierdziła, że również zostały wybite dwa okna.”

22 lipca 2019: Podpalenie samochodów należących do AfD.    4 lipca dwa samochody wyborcze AfD zostały zaatakowane i uszkodzone przed domem polityka AfD Udo Hagena w Schoenefeld. Cieszyliśmy się z tych wiadomości i postanowiliśmy sprawić, że ich samochody będą całkowicie bezużyteczne. Więc w nocy 22 lipca podpaliliśmy je i byliśmy zachwyceni, że AfD w Lipsku ma teraz o dwa samochody mniej na swoją obrzydliwą kampanię wyborczą.”

29 lipca 2019 r: Zaatakowano miejsce spotkań AfD. „W nocy z 29.07.2019 wybiliśmy okna w Ristorante Farfalla przy ul. Delitzcher 54 w Lipsku i pokryliśmy pomieszczenia restauracji kwasem masłowym.”

31 lipca 2019: Zaatakowano samochód aktywisty AfD. „Dziś wieczorem zredukowaliśmy samochód działacza AfD Rainera Maleisa o numerze rejestracyjnym RM 5711 do złomu”.

31 lipca 2017: „Również w środę wieczorem nieznane osoby przeprowadziły atak bombami z farbą na mieszkanie w Connewitz. Również w tym przypadku policja podejrzewa motyw polityczny. AfD w Lipsku ogłosił w czwartek, że lokatorka nie jest już członkinią partii, ale ubiegała się o start z ramienia AfD w ostatnich lokalnych wyborach.”

6 sierpnia 2019: „Podpaliliśmy samochód tablicą rejestracyjną L-FD-312 małżeństwa Franka i Helgarda Droese’ów, przed ich domem przy ulicy Göring 135 w Connewitz. Obydwoje startowali w okręgu wyborczym 4 z partii AfD i właśnie za to im się od nas dostało.”

Lipiec / sierpień 2019: Andreas Zwicker mieszka w tylnym budynku przy ulicy Scheffel 25 w Connewitz. Kilka razy zniszczyliśmy opony jego czerwonego sprintera o numerze rejestracyjnym L-PY-7893 i zostawiliśmy mu wiadomości na ścianie jego domu. Jest członkiem-założycielem tzw. „Forum Mittelstands dla Deustchland z AfD w Lipsku”.

“Thomas Steinert mieszka w Meisenweg, Markkleeberg. Rozbiliśmy okna jego garażu przy ulicy Threnaer 1 w Connewitz. Steinert jest nowo wybranym radnym miasta AfD w dzielnicy Markkleeberg.”

Ataki wydają się nie mieć końca.

(tłumaczenie z Anarchists Worldwide)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *