Niemcy: 7,5 roku więzienia dla anarchistki za rabunek banku w Akwizgranie

7 czerwca 2017 sąd ogłosił wyrok w sprawie przeciwko anarchiście i anarchistce oskarżonym o obrabowanie PaxBanku w Aakwizgranie w 2014 r. Podczas gdy oskarżony towarzysz wyszedł na wolność, nasza siostra i towarzyszka została skazana na siedem i pół roku więzienia.

Podczas ogłaszania wyroku na sali obecni byli towarzysze, którzy okazali sądzonym swoją solidarność: “Zademonstrowaliśmy naszą solidarność i wyraziliśmy swój gniew głośno krzycząc. Reakcja towarzyszki była pełna godności. Gdy wyprowadzano ją z sali pozdrowiła nas wszystkich i podniosła zaciśniętą pięść. Wolność dla naszych towarzyszek, wojna dla naszych wrogów!”

W solidarności z sądzoną dwójką miały miejsce tez inne akcje solidarnościowe. 7 czerwca w Madrycie wybuch ładunku zapalającego zniszczył bankomat i fasadę banku w spokojnej dzielnicy wyższej klasy średniej.

Tego samego dnia w Barcelonia grupa anarchistów zablokowała jedną z dróg, rozrzucając ulotki i robiąc prowizoryczną barykadę z podpalonych śmietników. W tym samym mieście obrzucano butelkami z farbą przedstawicielstwo niemieckiej izby handlowej.

6 czerwca w Berlinie w solidarności z Dwójką z Akwizgranu anarchiści poprzecinali opony w dwóch ciężarówkach multikoroporacji DHL.