Niemcy: Atak Inicjatywy Apoistycznej Młodzieży na biuro Unii Europejskich i Tureckich Demokratów

uetdMy, Inicjatywa Apoistycznej Młodzieży – Drużyna Zemsty Sehîd Alîsêr Firat, bierzemy na siebie odpowiedzialność za atak na biuro Unii Europejskiej i Tureckich Demokratów w Grevenbroich, do którego doszło w dniu 28.10.16r. Atak ten był zemstą za wykonanie egzekucji na dwójce partyzantek z YJA Star [żeńskie zbrojne ramię Partii Pracujących Kurdystanu – przyp. tłum]. Zostały one zabite przez wojsko tureckie po tym, jak dostały się do niewoli.

Egzekucja przeprowadzona na tych dwóch wojowniczkach jest symbolem wszystkich trwających ataków państwa tureckiego wymierzonych w wolne kurdyjskie kobiety. Publikacja materiału z niej jest zaś próbą zawstydzenia i upokorzenia tożsamości wolnych kobiet. Na filmie widać wyraźnie, że żołnierze używają niemieckich karabinów G3. Widać też, że państwo niemieckie stoi po stronie Turcji w wojnie przeciwko demokracji na Bliskim Wschodzie. W wojnie przeciwko wolnym kobietom.

smashPowtarzamy raz jeszcze – będziemy kontynuować swoje ataki przeciwko wszystkim instytucjom państwa tureckiego dopóki dyktator Erdogan nie zostanie obalony, Kurdystan wyzwolony oraz dopóki kobiety nie odzyskają swojej wolności. Ostrzegamy wszystkich niemieckich zwolenników państwa tureckiego po raz ostatni – jeśli nie przestaniecie wspierać faszyzmu w Turcji, będziemy atakować również was.

Jin Jiyan Azadî!
Bijî Serok Apo!
Niech żyje międzynarodowa solidarność!

Inicjatywa Apoistycznejj Mlodzieży – NRW
Drużyna Zemsty Sehîd Alîsêr Firat

*YJA Star – żeńskie zbrojne ramię Partii Pracujących Kurdystanu