Niemcy: awantura w lesie Hambach

Niemieckie władze wzięły się za ewikcję skłotu w lesie Hamabch. Od lat żyje tam wielu anarchistów i zdołali zbudować silną komunę i środowisko. Obecne wydarzenia są kontynuacją planu pozbycia się anarchistów z tego miejsca przez niemieckie władze, ostatnie próby były podejmowane w marcu. Nieopodal lasy znajduję się kopalnia i to właśnie interesowi ich właścicieli anarchiści zagrażają. W ostatnich dniach doszło do eskalacji konfliktu, wielu anarchistów z różnych krajów przybyło by pomóc obronić się skłotersom przed agresją władzy oraz doszło do kilku akcji bezpośrednich wymierzonych w policję i aresztowań.

17 listopada anarchiści zbudowali płonącą barykadę na leśnej drodze i obrzucili kamieniami  wynajętych pracowników ochrony, doszło do starć i przepychanek oraz podłożenia imitacji zapalnika pod samochody firmy ochroniarskiej. Od tego momentu represję wzrosły. Przez kilka następnych dni, samochody policyjne i ochrony zostały wielokrotnie obrzucone kamieniami i uszkodzone. W kolejnych dniach kamieniami zostali obrzucali już policjanci a nie tylko ich radiowozy, jeden z nich wdał się w pościg za anarchistami lecz ci, doświadczeni w leśnej partyzantce powalili go na ziemie i pobili. Zdołał uciec i wezwać posiłki.

hambachforestsoliPo tych wydarzeniach nastąpił długi okres starć i represji. Jeszcze tego samego dnia, ostatni konwój samochodów z kopalni został ponownie obrzucony kamieniami a dzień później zniszczono w podobny sposób kilka aut firmy ochroniarskiej. Niedługo trzeba było czekać na przyjazd tuzina policyjnych vanów, z których wysypało się mnóstwo gliniarzy i odcięli skłotersów uniemożliwiając im bezpieczne wydostanie się z lasu. Świnie rozpoczęły polowanie, pięcioro towarzyszy zostało aresztowanych podczas pościgu, jedna na terenie skłotu w leśnej chacie i jeszcze dwie inne na jednym z domków na drzewie. Dwójka aktywistów z Hiszpanii przebywa obecnie w areszcie w Kolonii.

Siao i Hodey są oskarżeni o ataku na policję przy użyciu ładunków wybuchowych. Apelujemy o pisanie listów do uwięzionych towarzyszy (prosimy wysyłać im znaczek, kopertę i papier żeby mogli wam odpisać) i podtrzymywanie ich na duchu. Pokażmy, że nie są sami.

SSK z.H. ABC Hodei/Siao

Salierring 37

50677 Kolonia

Niemcy