Październikowy przegląd akcji z Bite-Back. Odgryź się tym, którzy wykorzystują zwierzęta!

Zaczynamy prowadzić nasz nieregularny przegląd minionych akcji na rzecz zwierząt dzieląc artykuły na minione miesiące ze angielsko\wielo-języcznej strony Bite Back Magazine. Strona ta posiada ogromne archiwum które poszerza się poprzez nadsyłanie anonimowych raportów o akcjach różnego typu począwszy od drobnych wandalizmów, aktów sabotażu, ratowania i uwalniania zwierząt nawet po podpalenia i wybuchy bomb, ale nie tylko. Wszystko to jest formą „odgryzania się” [bite-back] tym, którzy jawnie wykorzystują zwierzęta lub przyczyniają się do ich cierpienia.

-3 października aktywiści Frontu Wyzwolenia Zwierząt ratują baranki z fermy w Veneto we Włoszech. Pięć małych niewinnych stworzeń miało być przeznaczonych na ofiarę do uboju rytualnego zwanego Halal, na szczęście teraz mogą radośnie biegać po zielonej trawie wolne od idiotycznych praktyk i tradycji zabijania.

-4 październik. Atak hackerski na strony zwierzęcych ciemiężycieli.  Na 4 października spodziewaliśmy się szczytu hodowli zwierząt w Clermont-Ferrand (środkowa Francja). Większość stron na serwerze  sommet-elevage.fr uczestniczy we wspieraniu wyzysku w groteskowym wytwarzaniu dóbr które są niczym innym jak przemocą i nieprzyzwoitymi okrucieństwami wobec zwierząt, za którym kryje się również niszczenie obszarów zielonych i wyzysk ludzi pracujących na nim. Byliśmy zdolni do tego, oraz mieliśmy możliwości by przerwać działalność tych stron internetowych, więc to zrobiliśmy.
http://www.chambilly.fr/
http://www.ccbe.fr/
http://www.lorca.andreguilloux.fr/
http://www.perigord-betail.fr/
http://www.agrinews.coopdefrance.coop/
http://www.celmar.fr/
http://www.glbv.fr/
http://www.terelevage.com/
http://www.boeufdecharolles.fr/
http://www.cal-elevage.fr/
http://www.alliances.coop/
http://www.sofrelim.com/
http://www.feder.coop/

Nie ma kompromisów w obronie matki ziemi. Spora część ludzkości (szczególnie biali, bogaci albo silni mężczyźni) myślą że wszystko dookoła nich jest możliwe do wykorzystania, i że mogą zaginać wszelkie moralne prawa, by zmuszać wszystko by było poddane ich zachciankom. My im udowodnimy, że się mylą, to nasza cyber-moc utrudniania im życia pozwala nam pisać anonimowo „pierdolcie się też”. Ich infrastruktury są słabe i wrażliwe.

-5 października zrzucono jedną ambonę myśliwską na ziemię w Raila, w Szwecji. Pod akcją podpisała się grupa o nazwie „Hunt Saboteurs Sweden”.

-6 października w Argentynie czworo aktywistów na rzecz zwierząt dokonało “zniszczenia mienia” centrum badań CEMIC w którym prowadzone są badania laboratoryjne na małpkach kapucynkach. Aktywiści rozbili kilka szyb oraz pozostawili na murach CEMIC napisy zrobione sprejem. Ten drobny gest był częścią większej fali protestów które odbywały się na całym świecie przeciwko wiwisekcji oraz eksperymentów na zwierzętach.

-11 październik, Wielka Brytania; Często tratujemy klatki i wkurwiamy morderców borsuków, ale ostatnio w jedno popołudnie wdarliśmy się na “strefę ciszy” i obaliliśmy aż trzy ambony myśliwskie. Nie możemy przejść obojętnie obok tych narzędzi opresji i pozwalać na dalsze mordowanie bez konsekwencji.  Wolność jest dla wszystkich, zachęcamy wszystkich do sprzeciwu wobec gatunkowizmu, rasizmu, seksizmu, homo- i trans-fobii gdziekolwiek i kiedykolwiek go zauważą. Ruch Queer przeciwko wszystkim!

-12 października zniszczone zostały reklamy cyrku „Cirkus Brazil Jack”  który odwiedził Szwecję. Pod akcją podpisuje się ALF Örebro (Örebro to miasto w środkowej Szwecji)

-13 października dwie 42-dniowe kury zostały uratowane z rzeźni w środkowej Wielkiej Brytanii, są teraz w bezpiecznym i ciepłym miejscu, uratowane od złego losu, niestety nie tak jak ich bracia i siostry.

-19 października w Czechach otwarto nową drogę życia dla 17 kur Fotki: http://michalkolesar.net/cpg/displayimage.php?album=75&pos=12 Treść: „Byliśmy tu trzy tygodnie temu, szopa do której się dostaliśmy była pusta, nie mieliśmy możliwości otworzyć następnej. Na początku mieliśmy problem z otwieraniem, potem musieliśmy się wycofać ze względu na odwiedziny strażnika, jak poszedł to próbowaliśmy dalej. Dziś jesteśmy tutaj znowu, ale jest nas tylko kilkoro. Nie mogliśmy sobie pozwolić na ciągłe sprawdzanie czy „teren jest czysty” i istotnie, musieliśmy być bardzo szybcy. Jedna osoba przebywała blisko terenu strażnika i mieliśmy nadzieje że wszystko pójdzie po naszej myśli.
Kilka minutek i zamek otwarty, weszliśmy do środka by obczaić czy są kury, jest okropny zapach, jest głośne gdakanie, są i one. Zawołałem kolegę, strzeliliśmy kilka fotek na dowód i zabraliśmy ze sobą siedemnaście kur. Ku lepszym czasom i słodko-pachnącej przyszłości.

-22 października jak piszą w anonimowym raporcie, uratowano osiem królików które były i miały być dalej używane dla celów rozrywkowych w Kadıköy w Turcji.

-22 października Francja: „Spacerowaliśmy sobie naszą paczką przyjaciół w słoneczny dzionek po pobliskich skwerach leśnych, znamy je jak własne buty. Po dwóch godzinach spokojnej wędrówki natknęliśmy się na sporą klatkę w której kogut wraz z gołębiem był uwięziony w okropnych warunkach. Po obydwu stronach klatki leżały martwe ptaki, połowa z nich była praktycznie zgniła. Po środku klatki leżała miska ze zgniłą wodą. Nie było żadnego pożywienia dla koguta i gołębia. Prawdziwy koszmar! Nikt z nas nie mógłby zostawić tych zwierząt w potrzebie, więc się zorganizowaliśmy. Jedna osoba monitorowała teren, a dwie inne były odpowiedzialne za wyciągnięcie zwierząt. Uratowanie ich było łatwe, ale nie bez przeszkód ponieważ było kilka domów bardzo blisko skraju lasu. Udało się, kogut z gołębiem są teraz w bezpiecznym miejscu, mogą teraz odczuwać radość z życia”

-24 października w Wielkiej Brytanii aktywiści potłukli okna, podziurawili opony aut, zniszczyli sprzęt łowiecki oraz podeptali pułapki. Wszystko to przeciwko odstrzałowi borsuków. Cały komunikat po angielsku dostępny jest tutaj.

-27 października uwolniono dziesiątki gryzoni z laboratorium w Chile. Pisaliśmy o tym tutaj.

-28 października we Włoszech w Bergamo zniszczono cztery ambony myśliwskie i wiele klatek, ptaki które używano jako wabiki wypuszczono na wolność, na ścianach ambony napisano sprejem: ”myśliwi, postrzelcie się sami”.

-29 października w Australii uwolniono sześć kurcząt z wielkiej fermy. Nagranie z akcji, nagranie z kurczętami.

-29 października w Szwecji grupa „Hunt Saboteurs Sweden” powaliła kolejną ambonę.

-29 październik, wczesny poranek, Hiszpania. 30 ciężarówek stojących pod największą rzeźnią Asturias w Noreña zostało pokrytych farbą z hasłami „mięso to morderstwo”, „posiłki waszych dzieci są splamione krwią niewinnych”, dodatkowo hasła były napisane też na ścianach rzeźni, oraz zamki do kluczy do budynku zostały zaklejone na stałe.

-30 październik. W dwie osoby rozlaliśmy sztuczną krew pod wejściem do rzeźnika w Szwecji, w Lund o nazwie „Widerbergs Kött AB”, zostawiliśmy podpis z tekstem: „Alla djur känner. Alla djur tänker. Alla djur Bader” tłumaczony na: „wszystkie zwierzęta czują, wszystkie myślą, wszystkie krwawią”. To miejsce funkcjonuje od dłuższego czasu, i od dłuższego czasu wywiesza w witrynie ciała martwych zwierząt, naszła pora by doprowadzić do zamknięcia tego lokalu.

Oto przegląd akcji odgryzania się z października z różnych części świata. Oczywiście nie oznacza to, że są to wszystkie tego typu akcje jakie się odbyły w październiku, są tu tylko te które anonimowo zgłaszali ludzie na tej stronie. Mogło być ich znacznie więcej na całym świecie.

Cóż, śledźcie Czarną Teorię, wkrótce raporty z kolejnych działań przeciwko wykorzystywaniu zwierząt!

Nie spoczniemy dopóki ostatnia klatka nie będzie pusta!