Praga, Czechy: Nowe wieści z procesu sądowego „Fenix”

Wszyscy oskarżeni w procesie „Fenix 1” zostali uznani za niewinnych. Werdykt jest nieaktywny do czasu apelacji pełnomocnika państwa ale wszystkie formalności zostały już ogłoszone, cóż za ulga. Będą się pojawiać kolejne procesy sądowe. Opublikujemy stosowny i przemyślany tekst na ten temat niebawem. Jutro rano w sądzie miejskim w Pradze sąd zdecyduje czy 5 anarchistów z Fenix 1 będzie uznana za ‘winnych’. Tyle właśnie osób zostało oskarżonych o tajne przygotowywanie ataku terrorystycznego przeciwko pociągowi wiozącemu sprzęt militarny, przeszkodziła im w akcji tajna policja. Jutro rano się wszystkiego dowiemy, i ta decyzja nad losem życia 5 osób pokaże jak daleko policja może posuwać się w swoich represjach przeciwko kontrkulturowym ruchom i grupom.

Będziemy was informować na bieżąco. Jeśli oni zostaną skazani my będziemy wołać o międzynarodową pomoc w organizowaniu pomocy na tutaj na miejscu.

Cała sprawa kosztuje nas mnóstwa emocji i zasobów psychicznej wytrzymałości, i po tym co robi sąd, znowu przekroczyliśmy nasze środki finansowe, więc jeśli ktokolwiek ma jakieś ekstra pieniądze na pomoc, bardzo byśmy to docenili.

Strona antyfenixa nie działa chwilowo przez problemy z administratorami, niedługi się to zmieni, wtedy zapraszamy.

Podpisano: Anty-Fenix

(tłumaczenie z Insurrection News)