Rożawa: Nowe oświadczenie International Freedom Battalion (IFB)

Naszym dzisiejszym obowiązkiem jest, by chronić ludzi na terenach Rożawy, przed faszystowskimi atakami.

Tekst pisany 21.01.19: “Bliski wschód jest ciągle krwawiącą raną na mapie Świata. Na tych terenach imperialiści stale dokonują rzezi na ludziach, tylko by zaspokoić swoje pragnienia zysków. Od czasu do czasu robią to własnoręcznie, a czasem za pomocą opłacanych gangów, których poglądy są im bliskie. Scenariusz jaki piszą dla naszego życia, czy też dla innych- do obserwowania z boku, jest taki sam: Talibowie w Afganistanie, Al-Kaida w Iraku i gangi Daesh w Syrii…

Prawie osiem lat temu, rewolucjonistki i rewolucjoniści Rożawy powiedzieli “dość” tej krwawiącej ranie. W miastach Serekaniye, Kobanê, Gıre Spi oraz Minbic imperialistyczne zagrywki zostały ujawnione, mordercy i gwałciciele z gangów zostali wyparci z miast jeden po drugim. Każda wygrana ludzi Rożawy staje się wzorem do naśladowania dla osób z całego świata. Rewolucja kurdyjska bez wątpienia, ogłasza wezwanie do wolności sama przez się. Bojownicy na całym świecie ochraniają rewolucję zarówno od wewnątrz, co i od zewnątrz jej obszarów bytu.

International Freedom Battalion zostało uformowane cztery lata temu, z wojowników bardzo różnorodnego pochodzenia. Z pewnością wpłynęło na różne fronty walki kurdyjskiej rewolucji. Ci ludzie poświęcili się dla walki, nierzadko płacąc za to najwyższą cenę. Nie widzimy w tym źródła dumy, lecz wiemy że było to nieuniknione w naszej historycznej odpowiedzialności

Na nowo ta odpowiedzialność wyszła na jaw; faszystowskie AKP w tej chwili zagraża rewolucji w Rożawie swoim ogłoszeniem okupacji jej terenów. AKP stara się zamieniać brudne relacje między imperialistami w odgórne przeznaczenie i los życia ludzi. Wiemy że ludzie są wolni tak długo, jak mogą decydować o swoim losie. Nasze zdanie na temat imperializmu, który próbuje zawładnąć wolnościowym ludem Rożawy jest bardzo jasne.

Jako International Freedom Battalion nie trudzimy się pisaniną politycznych analiz! Zdajemy sobie sprawę z potrzeby zakończenia irytujących awantur. Podwinęliśmy już rękawy. Kto wygra tę wojnę? Nasza odpowiedź na pytania, na które już udzielono odpowiedzi, jest bardzo otwarta i jasna …

Odpowiedź została napisana dawno temu na stronach, które uważano za zamknięte. W Hiszpanii, Stalingradzie i Wietnamie; sprowadziliśmy wroga na kolana wiele razy! Dziś nie dostrzegamy żadnych silnych powodów, aby nie robić tego ponownie!

Czyż nie jesteśmy tymi, co w Hiszpanii, pod jedną flagą walczyli przeciwko faszyzmowi, jako dziesiątki tysięcy rewolucjonistów każdego koloru i języka? Czy nie jesteśmy tymi, którzy nagłaśniali sprawę Wietnamu na całym świecie i którzy pochowali amerykański imperializm w błocie Wietnamu?

No więc? Musimy bronić Rewolucji Rożawy na jej własnych zasadach i musimy walczyć, być wolnymi i wyzwalać! Wzywamy wszystkich wojowników o wolność na całym świecie, aby odpowiedzieli na to wezwanie i by ponownie podnieśli flagę rewolucyjnego internacjonalizmu, pomijanego przez ludzi. MY WYGRAMY!

International Freedom Battalion

(źródło International Freedom Battalion FB Page)