Santiago, Chile: Atak koktajlami mołotowa na katolicki kościół w Puente Alto

O 3:35 w nocy 21 lutego 2018 r. w dzielnicy Puente Alto, podjęta została próba podpalenia parafii San Esteban znajdującej się na skrzyżowaniu Los Toros i Nonato Coo. Oprócz częściowego przypalenia budynku dozorcy kościół nie odniósł wielu strat. Przed miejscem zdarzenia pozostał ogromny napis na chodniku brzmiący „Gwałciciele i mordercy”.

Strażacy w mgnieniu oka znaleźli się na miejscu zdarzenia, dlatego ogień nie dostał się daleko, zostały tam wezwane również wyspecjalizowane jednostki policji.

Ksiądz parafii Alejandro Vial ogłosił do mediów: „Były dwa pożary w których spłonęło boczne wejście do kościoła oraz budynek dozorcy. Butelkami wybito witraże w oknach świątyni. Znaleźliśmy napis na chodniku „gwałciciele i mordercy”. Kilka ścian sprawcy oblali farbą”

Atak miał miejsce w dniach, w których arcybiskup Scicluna został wysłany przez papieża Franciszka w celu zbadania zarzutów wykorzystywania seksualnego jakie ciążą na biskupie Osorno, Juanie Barrosie.

Według prokuratury ten sam kościół katolicki poniósł wcześniej atak podpalenia 24 stycznia, kilka dni po wizycie papieża w Chile.

(źródło: Noticias de la Guerra Socia , tłumaczenie z Insurrection News)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *