USA: Ostatni komunikat poległego w akcji antyfaszysty i anarchisty Willa Van Spronsena

Oto ostatnia wiadomość, którą anarchistyczny bojownik Will Van Spronsen zostawił dla swoich towarzyszy przed przeprowadzeniem zbrojnego ataku na Northwest Detention Center w Tacoma, Waszyngton 13 lipca 2019 roku.

jest sobie zło i jest też dobro.
nadszedł czas aby przeciwstawić się temu złu.

zło twierdzi, że jedno życie jest mniej warte niż inne.
zło twierdzi, że naszym celem jest przepływ kapitału.
zło twierdzi, że obozy koncentracyjne dla tych uznawanych za gorszych są konieczne.
służebnica zła twierdzi, że obozy koncentracyjne powinny być bardziej humanitarne.
strzeż się centrystów.

mam złamane serce ojca
mam zepsute ciało
i mam niezachwianą odrazę do niesprawiedliwości
to właśnie mnie tu sprowadza.
to jest wyraźnie moja okazja, aby spróbować coś zmienić, byłbym niewdzięcznikiem, czekając na bardziej oczywiste zaproszenie.

podążam za trojgiem mentorów:
don pritts, mój duchowy przewodnik, „miłość bez działania to tylko słowo”.
John Brown, mój przewodnik moralny, „potrzebne jest działanie!”
emma goldman, mój przewodnik polityczny, „jeśli nie mogę tańczyć, to nie moja rewolucja”

jestem marzycielem z głową w chmurach, wierzę w miłość i odkupienie.
wierzę, że wygramy.
Jestem radośnie rewolucyjny. (wszyscy powinniśmy czytać Emmę Goldman w szkole zamiast tego syfu, którym nas karmią. to taka moja dygresja.) (wszyscy powinniśmy oglądać zdjęcia bohaterów YPJ, jeśli zwątpimy i uznamy, że nasze marzenia są niemożliwe, teraz to już podwójna dygresja. walcz ze mną.)

w tych czasach, gdy faszystowscy bandyci polują na bezbronnych ludzi na naszych ulicach, w imieniu państwa lub wspieranych i bronionych przez państwo,

w tych czasach bardzo dochodowych obozów koncentracyjnych i wojen semantycznych,

w tych czasach beznadziei, nic nie znaczącego wyścigu i niekończącej się tęsknoty,

żyjemy w widocznie rosnącym na sile faszyzmie. (mówię widocznie, ponieważ ci, którzy zwracali uwagę, obserwowali, jak on przetrwał i rozwijał się pod ochroną państwa od dziesięcioleci. (patrz Howard Zinn, „Historia ludu Stanów Zjednoczonych”). teraz bezwzględnie podążą ze swoim programem od rządu od rządu na całym świecie.

faszyzm służy potrzebom państwa służy potrzebom biznesu i na twój koszt. kto na tym korzysta? jeff bezos, warren buffett, elon musk, tim cook, bill gates, betsy de vos, george soros, donald trump, czy muszę wymieniać dalej? pozwólcie, że powiem to jeszcze raz: bogaci faceci (którzy mają was za nic) tak naprawdę wykorzystują rząd (każdy rząd wszędzie, w tym „komunistyczne” rządy), ponieważ tworzą reguły, które wzbogacają bogatych facetów.
proste.
nie zagłębiaj się w to.

(patrioci tam z tyłu czy mnie słyszycie?)

Jestem człowiekiem, który kocha was wszystkich i tę wirującą piłkę tak bardzo, że spełnię obietnicę mojego dzieciństwa, aby być szlachetnym.

oto mamy, korporacyjne obozy koncentracyjne dla zysku.
oto mamy, wielu kolorowych i nieprzystosowanych ludzi boi się pokazać swoje twarze z obawy przed policją / imigracyjnymi / nacjonalistami…
oto mamy, planetę prawie wyczerpana przez chciwość rynku.

Jestem czarno-białym myślicielem.
te obozy są obrzydliwością.
Nie stoję biernie obok.
Naprawdę nie powinienem mówić nic więcej.

Odłożyłem na bok moje złamane serce i leczę je w jedyny sposób, jaki znam, będąc użytecznym.
skutecznie przeżywam ten ból…
i radośnie biorę się za robotę.
(do tych poruszonych skutkami moich działań mam nadzieję, że jak najlepiej wykorzystacie to poruszenie).

do moich towarzyszy:

Żałuję, że nie zobaczę reszty rewolucji.
dziękuję za zaszczyt przebywania wśród was.

danie mi przestrzeni, do bycia użytecznym, czucia, że spełniam moje ideały, było duchowym szczytem mojego życia.

robienie tego, co w mojej mocy, aby pomóc bronić tych cennych i cudownych ludzi, jest doświadczeniem zbyt bogatym, by je opisać.

moi trans towarzysze zmienili mnie, umacniając moje przekonanie, że będziemy podążali do marzeń o lepszej przyszłości przez tych najbardziej marginalizowanych wśród nas dzisiaj. marzyłem o tym tak wyraźnie, że nie żałuję, że nie zobaczę, jak to się skończy. dziękuję, że przeprowadziliście mnie tak daleko.

Jestem antifa, solidarnie z towarzyszami na całym świecie, którzy działają z miłości do życia w każdej permutacji. towarzysze, którzy rozumieją, że wolność oznacza prawdziwą wolność dla wszystkich i życie warte życia.

zachowajcie wiarę!
cała władza dla ludu!
bella ciao

wersja audio: theSuper8.bandcamp.com

nie pozwól, aby twoje głupie agencje rządowe marnowały pieniądze na „badanie” tego co zrobię. Zradykalizowałem się w szkole w wieku 13 lat, kiedy uczono nas o kolegium wyborczym. w tym momencie zdecydowałem, że status quo może być domem z kart. dalsza nauka utwierdziła to przekonanie. bardzo polecam czytanie!
nie jestem związany z żadną organizacją, zniechęciłem się do jakiejkolwiek organizacji, która nie zgadza się z moim wyborem taktyki.
Używana przeze mnie broń półautomatyczna była tanim, niezarejestrowanym „duchem” ar15, miałem sześć magazynków. gorąco zachęcam towarzyszy do uzbrojenia się. jesteśmy teraz odpowiedzialni za obronę ludzi przed drapieżnym państwem: zignorujcie prawo o dostępie do broni, jeśli macie taki luksus, ja tak zrobiłem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(tłumaczenie z Anarchists Worldwide)