USA: Walter Bond indywidualny wojownik ALF rozpoczyna protest głodowy w więzieniu

Walter Bond został zaaresztowany latem 2010 i oskarżony o podpalenie fabryki baranich skór w Denver w stanie Colorado, fabryki skóry zwierzęcej w  Salt Lake City w stanie Utah, oraz restauracji „Tiburon” w mieście Sandy w stanie Utah która serwowała niesamowicie przesycone cierpieniem posiłki.

Został posądzony za te trzy podpalenia  oraz za jedną akcję niesławnej grupy AETA (Animal Enterprise Terrorism Act). Otrzymał karę więzienia 12 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności, która kończy się 14 kwietnia 2021.

Walter jako młody człowiek pracował przy konstrukcji maszyn używanych w rzeźniach, w środkowo-zachodnich stanach zjednoczonych. Horror jaki przeżywał będąc świadkiem produkcji wieprzowiny skłonił go do poczucia obrzydzenia i odrzucenia dalszego wspierania tych praktyk, te traumatyczne doznania skłoniły go również by zainteresować się tematyką Frontu Wyzwolenia Zwierząt (ALF) oraz by zostać radykalnym weganinem. 15 lat pracował jako aktywista edukując innych na temat pozytywnych stron bycia weganinem, oraz na temat sytuacji zwierząt w przemyśle żywieniowym. Był też uczestnikiem różnorodnych wykładów na temat zwierząt w zachodnich Stanach.

Oprócz tego ile działał w tematyce pro-zwierzęcej jest również z przekonania Straight Edge czyli przeciwnikiem używania narkotyków i innych środków odurzających w różnorakich formach. Zimą 1997 roku udało mu się zniszczyć jedną z największych operacji metamfetaminy w North Lova, był to akt wymierzenia sprawiedliwości z własnej ręki za który dostał karę 4 lat pozbawienia wolności. Przez tą sprawę zespół “Earth Crisis” nagrał o nim piosenkę i teledysk “To Ashes”

Teraz Walter siedząc w zakładzie karnym w Greenville od dwóch i pół roku ma bardzo utrudniany, a czasem uniemożliwiany kompletnie kontakt ze światem spoza krat. Wielokrotnie pracownicy więzienia odmawiali mu przekazywania książek, czasopism, listów i zdjęć. Jego poczta jest stale opóźniana, o kilka dni, tygodni a nawet miesięcy. Odmówili przekazania Walterowi odbitek z jego książki „Zawsze Patrząc w Przyszłość”, którą napisał w więzieniu, a może ją przy sobie mieć zapisaną ręcznie.

Żadna opcja posiłkowa w zakładzie karnym w Greenville nie jest nawet zbliżona do opcji wegańskiej przez co znajomi, osoby wspierające i rodzina muszą wpłacać niebotyczne sumy pieniędzy na specjalne kupowane posiłki które i tak nie wystarczają by się najeść. Od ponad roku stara się uzyskać zezwolenie na przeniesienie z FCI Greenville do Illinois bliżej Nowego Jorku, gdzie planuję żyć po wypuszczeniu na wolność. Niestety prośba przeniesienia do innej placówki została odrzucona z absurdalnych przyczyn jak złe sprawowanie z przeszłości. Był cierpliwy wiele lat czekając na swoją wolność, ale współpraca z pracownikami więzienia mu nijak nie pomogła.

Dlatego, zgodnie z ‘tradycją’ działaczy ALF, tak jak to uczynił Barry
Horne, postanowił rozpocząć strajk głodowy. Walter mówi że będzie prowadził głodówkę dopóki te problemy nie znikną. Aktywista prosi o wsparcie, robienie pikiet i aktów solidarności z nim anarchistów i aktywistów pro-zwierzęcych z całego świata.

Jego poczta powinna dochodzić na ten adres:
Walter Bond
37096-013
FCI Greenville
PO Box 5000
Greenville IL 62246

Walter pod koniec nagrania wspomina numer na który można próbować się do niego dodzwonić a tutaj możecie znaleźć wydarzenie nawołujące do zadręczania więzienia telefonami w sprawie Waltera. Namawiamy wszystkich do okazania solidarności w sposób, jaki odpowiada Wam najbardziej.