Wallmapu: Podpalenie floty ciężarówek w dniu rozpoczęcia procesu 10 aktywistów z plemienia Mapuczy

W nocy z 18 na 19 sierpnia 18 ciężarówek służących do przewozu drewna zostało spalonych w Wallmapu [tak Mapucze nazywają swoją krainę obejmująca terytorium Chile i Argentyny – przyp. tłum.], przez grupę Weichan Auka Mapu w solidarności z 10 towarzyszami, którzy mieli stawić się na proces następnego dnia.

Wallmapu

Z podpalonych ciężarówek nie przestał się jeszcze unosić dym, kiedy na sali sądowej w Temuco odbył się spektakl z udziałem licznej ochrony. Celem tego spektaklu było użycie antyterrorystycznego prawa, aby ukarać towarzyszy za podpalenie, które spowodowało śmierć właściciela ziemskiego Luchsingera Mackay’a z 4 czerwca 2013 roku.

Oskarżeni to: José Tralcal Coche, Juan Segundo Tralcal Coche, Juan Segundo Tralcal Quidel, Luis Sergio Tralcal Quidel, José Arturo Córdoba Tránsito, Aurelio Catrilaf Parra, Eliseo Catrilaf Romero, Sergio Catrilaf Marilef, Sabino Catrilef Quidel and Francisca Linconao.

Podczas pierwszego tygodnia trwania procesów, doszło do nowego ataku przeciwko kapitalistycznemu interesowi w Wallmapu. 29 kolejnych ciężarówek do przewozu drewna zostało spalonych. Na rozrzuconych wokół miejsca ataku ulotkach było napisane: “Nie dla wrabiania w sprawę Luchsingera Mackaya. Wolność dla wszystkich więźniów politycznych. Ogień i sabotaż dla przemysłu drzewnego.”

Spodziewany czas trwania tych inkwizytorskich procesów to miesiące.

Solidarność z oskarżonymi towarzyszami Mapuczami!

Zniszczyć wszystkie więzienia!

(źródło Publicacion Refractario, tłumaczenie z Insurrection News)