Wezwanie do międzynarodowej solidarności z Rewolucyjną Akcją na Białorusi

Pozdrawiamy anarchistów z całego świata!

Jesteśmy anarchistami z organizacji zwanej Rewolucyjną Akcją z
Białorusi. Naszym głównym celem jest osiągnięcie ogólnoświatowej anarchii, naszą główną metodą jest osiąganie społecznych rewolucji, naszym obecnym zajęciem jest walka klasowa, agitacja na ulicach oraz rozwój naszych własnych mediów. Możesz znaleźć naszą stronę pod adresem: https://revbel.org nasze zasady, przekonania i zwycięstwa są pod tym linkiem.

Naszymi ideami są: illegalizm, anarcho-komunizm, rewolucyjny anarchizm. Jesteśmy blisko do neoplatformizmu w praktyce, który był rozwinięty przez anarchistów z Rio de Janeiro. Ukrywamy nasze imiona i udział w organizacji, nie podpisujemy żadnej akcji imieniem naszej organizacji. Zaczęliśmy działać w 2008 i jesteśmy wciąż aktywni. Zaistniała ogromna fala represji przeciwko nam w 2010 ale to nas nie zatrzymało. Nasi towarzysze dokonywali symbolicznych akcji, tutaj możecie zobaczyć wszystkie dokonania naszych bliskich kolegów z ubiegłego roku. 

Zaczynając od lutego odbyła się największa fala protestów na prawie dziesięć lat w Białorusi. Ludzie różnego wieku i różnego zawodu wyszli na ulice swoich miast by wyrazić swój sprzeciw dla Łukaszenki i jego dyktatury.  Powodem protestów był nowy podatek dla bezrobotnych, ale ludzie zażądali zniesienia nie tylko podatku; ludzie zaczynali mówić o ogromnych społecznych przemianach. Jednym z głównych obiektów krytyki protestujących była działalność policji na Białorusi. Białorusini są naprawdę zmęczeni specjalną policją która kontroluję ich, ich sąsiadów i krewnych. Białorusini są również zmęczeni KGB, nową arystokracją białoruskiej elity, razem z jej korupcją i totalną władzą kapitału.

Nasz kolektyw wspiera walkę przeciętnych ludzi o ich prawa. Myślimy że najlepszą receptą by wygrać z państwem policyjnym jest organizacja w radykalnych grupach ludzi których walka jest bardzo różna: pracujący ze strajkami, studenci z agitacją oraz akty symboliczne. A wszystkie one używając radykalnych metod – od ataków małych grup po starcia z policją na ulicach.

Nasi towarzysze wzięli pierwszy raz udział w marszu w Brześciu 5 marca, po chwili pojawiając się na samym przedzie demonstracji.

How march was held with anarchists in Brest (Video)

Brest anarchists headed march

Próbowaliśmy również przekonać ludzi by brali udział w protestach
częściej, więc kolejny odbył się 18 marca.

Call of belarusian anarchists

Wezwaliśmy do wsparcia naszego protestu 25 marca który był brutalnie rozbity przez jednostki policji.

Join anarchists on 25 March!

Niestety siły państwowe znają nasze przekonania doskonale i usiłują uniemożliwić nam kontakt z ludźmi. Nasza główna strona internetowa została zablokowana na Białorusi (revbel.org). Zaraz po tym policja zablokowała nasze 4 witryny (revbel.ga, revbel.info, revbel.net oraz revbel.cc), które były stworzone dla osób nie ogarniających tego, jak korzystać  z Tora czy VPN. Rząd ocenzurował też naszą główną stronę społecznościową
oraz grupę na rosyjskim portalu społecznościowym o nazwie VKontakte (https://vk.com/rdbelarus i https://vk.com/revbelorg).

Teraz jest niemożliwym by wejść na którąkolwiek z tych stron z białoruskiego IP. Nacjonaliści i politycy ignorują nas i naszą działalność. Ich media nie publikują kompletnie niczego na temat naszych wezwań ani aktywności więc próbujemy dostać się z informacjami do ludzi przez Internet. Kwiecień również zafundował nam kolejny problem, facebook usunął konto administratora naszego fanpage facebook.com/revbelarus.

Zawsze jesteśmy narażeni na aresztowanie lub kary przymusowego aresztu do (25 dni) lub nawet wyroki więzienia (Białoruska policja może tworzyć fałszywe sprawozdania kryminalne i narażać ludzi na odebranie wolności do 3 lat za wymyślone przez służby przygotowania do „masowego niepodporządkowywania się”).

Zaczęliśmy swój własny projekt polegający na możliwości dodawania osób takich jak policjanci, narodowi propagandziści, sędziowie lub biurokraci z którymi mamy problem do wielkiej bazy danych. Zdobywamy informacje o ich adresach, numerach telefonów, profilach na stronach społecznościowych, jak i ich zdjęcia i filmy. Projekt nazwaliśmy Banda Luki (gang Łukaszenki): https://bandaluki.info (tylko w języku rosyjskim), teraz jest również zablokowany na Białorusi. Rozwinęliśmy też aplikację na androida aby ominąć cenzurę, zrobiliśmy to z użyciem Orbota, VPN albo naszego ‘lustra’ (our mirror przyp. tłum.) Apka jest już dostępna po angielsku w Google Play. Nastały raczej ciężkie czasy dla nas w tym kraju. Potrzebujemy o wiele więcej niż możemy wycisnąć z naszych marnych wypłat w tej bitwie z dobrze uzbrojonymi strukturami policji.

Towarzysze! Wzywamy was o wsparcie. Wszystkie nasze aktywności są samo-finansowane z naszych kieszeń od początku. Niestety z nową falą represji oraz nowymi projektami potrzebujemy wsparcia by ruszyć do przodu.

Wzywamy wszystkie grupy wspierające rewolucyjny anarchizm do udostępniania tego tekstu lub\i pomagania nam finansowo! 

Bankowo w Euro:
Numer karty: 5289447114138484 tylko do 04/18
Osoba: Fedir Ustinov
Numer konta: 26253027157887
Kod bankowy: 30023
kod SWIFT : UKRSUAUX
Bankowowo w dolarach:
Numer karty: 5289447118947153 tylko do 04/18
Osoba: Fedir Ustinov
Numer konta: 26255027157885
kod bankowy: 30023
kod SWIFT : UKRSUAUX

Bitcoiny: 1HfgH2a44qqNpto2JqDS8Ej26PN1FLiPXy

 

 

 

 

 

 

Tu jest link do strony na temat dotacji:
https://revbel.org/en/donate-organization/
Możesz tez nas wesprzeć za pomocą androida :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.news.revbel&hl=en