Zielona Nemezis #2: Anarchiści zatruli produkty Coca-Coli, Nestle i Unilever

W  poniedziałek 19 grudnia, towarzysze eko-anarchiści wzięli odpowiedzialność za zakończony powodzeniem sabotaż produktów tworzonych przez naszych wrogów, międzynarodowe korporacje. Sabotaż uderzył w świąteczny teatrzyk konsumencki, zatrzymując przychód korporacji w tamtym okresie, co skutkowało milionami euro strat. Niech żyje wywrotowy anarchizm – śmierć cywilizacji!

Firmy ogłosiły zapobiegawcze wycofanie produktów z listy poniżej ze wszystkich punktów sprzedaży w Attyce:
– Dressing Hellman’s (butelka plastikowa 235 ml)
– Pummaro „klasyczny” i „koncentrat” (karton 500g i 520g)
– Nestea Brzoskwinia (Butelka 0,5l, butelka plastikowa 4CH500)
– Coca-Cola Light (Butelka 0,5l, butelka plastikowa 4CH500)

Wszystko zaczęło się wczoraj od dywersji w mediach niezależnych i wysłania do nich wiadomości mówiącej o zatrutych produktach dopuszczonych do obiegu. Wiadomość wraz z dołączonymi zdjęciami brzmi następująco:

„Produkty megakorporacji Coca-Cola, Nestle, Unilever i Delta (szczegóły poniżej) zostały zatrute chlorem i kwasem chlorowodorowym. W ciągu pewnego okresu czasu, którego nie ujawnimy z racji tego, iż nie chcemy częściowego wycofania towaru ze znanej sieci supermarketów w Attyce.

Zatrucie Dressingu Hellman’s (marka należąca do koncernu Unilever) było całkiem proste, odkręciliśmy wieczko, wymieniliśmy 10ml produktu i dodaliśmy 10ml wybielacza, wstrząsnął nami fakt, że produkt nie wykazuje żadnych oznak zatrucia.

Jeśli chodzi o „Świeże Mleko” DELTA, proces ten również był prosty. Musieliśmy jedynie wcisnąć strzykawkę w czubek kartonu i przechylić go aby odlać z niego 20ml i dodać 20 ml kwasu solnego (HCl). Zadbaliśmy o to by karton wyglądał na nowy.

W sosie pomidorowym Pummaro (Unilever) użyliśmy tego samego sposobu co przy mleku, z tymże musieliśmy wpierw podnieść czubek kartonika aby za pomocą strzykawki odlać 10ml produktu i umieścić 10ml kwasu solnego, a następnie po prostu skleiliśmy z powrotem czubki kartonu do pierwotnej pozycji.

W produktach Nestle i Coca-Coli użyliśmy następującego sposobu: lekko oderwaliśmy etykietkę i użyliśmy drucika aby zrobić malutki otwór aby włożyć strzykawkę i zamienić 20ml produktu na 20ml kwasu solnego, następnie zasklepiliśmy dziurę małą ilością silikonu i przykleiliśmy etykietkę z powrotem.

Przez cały proces staraliśmy się nie zostawić żadnego materiału genetycznego, który mógłby zdradzić naszą tożsamość, a także na koniec każdy produkt dokładnie wyczyściliśmy

Dokładnie, zanieczyściliśmy i zatruliśmy
– 12 Dressingów Hellman’s (Unilever)
– 23 paczek sosu pomidorowego Pummaro (Unilever)
– 11 paczek koncentratu pomidorowego Pummaro (Unilever)
– 35 kartonów mleka DELTA
– 12 butelek Nestea Peach od Nestle
– 10 butelek Nestea Lemon od Nestle
– 29 butelek Coca-Coli Light

Zatrute produkty będą umieszczone na półkach sieciowych supermarketów w całej Attyce. Upewniliśmy się, żeby umieścić je daleko na półce. Akcja rozpocznie się trzy dni od opublikowania tej wiadomości (czyli od 22.12.16) i będzie trwała dwa tygodnie (do 05.01.17).

Celem tej akcji jest sabotaż tych firm poprzez wycofanie ich produktów na te dwa tygodnie, podkreślamy, że nie jest naszą intencją aby jakiemukolwiek klientowi stała się krzywda. Jeśli firmy te obchodzi „dobro klienta”, powinny wycofać te produkty z obiegu na ten czas.

Media reżimowe, do których wysłaliśmy nasze ostrzeżenie (Daily, Jungle, Bloko, Newsbeast) obarczamy obowiązkiem publikacji jej.

Wraz z końcem operacji, stosowny tekst zostanie opublikowany.”

Publikacja wiadomości skutkowała natychmiastowym alarmem w komendzie głównej greckiej policji, uznanie sprawy za akt terrorystyczny i poinformowaniem FSA (Stowarzyszenie Farmaceutyczne Attyki).

Wraz z oświadczeniem greckiej policji, Coca-Cola, Nestle i Unilever zdecydowały się na wycofanie z obiegu produktów wymienionych na początku artykułu.

„Razem z odpowiednimi władzami, będziemy informować konsumentów i innych zainteresowanych. Przepraszamy klientów i konsumentów, którzy ufali nam przez lata, za wszelkie problemy.” – napisali we wspólnym oświadczeniu.

Patrz także:

Pełen komunikat „Komórki Nikola i Alfredo”/FAI rozpoczynający operację „Zielona Nemezis – AKT 1