Berlin, Niemcy: Oświadczenie w sprawie podpalenia pojazdu Ambasady Grecji przez grupy autonomiczne

Z uwagą śledziliśmy, jak państwo greckie tłumi demonstracje na ulicach Aten. Rząd Nea Dimokratia i jego sądownictwo udowodniły, że podczas strajków głodowych D. Koufontinasa i G. Michailidisa są gotowe raczej pozwolić więźniom umrzeć niż ustąpić na krok. Znamy nagrania z linczu z udziałem policjantów na Zaku Kostopoulosie. Podobnie jak egzekucja N. Sampanisa w Peramie przez DIAS, są one wyrazem bezwzględnego reżimu, podobnie jak zabójstwo Vassilisa Maggosa w Volos. Krew spływa z rąk greckich władz.

Nowa junta uważa, że mądrze jest wykorzystać okres sierpniowych wakacji, aby rozpocząć budowę stacji metra na Exarchii. Ich celem jest zniszczenie każdej bazy społecznej i zajęcie wojskiem każdego miejsca oporu. Eksmisje squatów w Salonikach i inwazja policji na tamtejszy uniwersytet również nie umknęły naszej uwadze.

Wszędzie państwo greckie napotyka na opór części społeczeństwa. Chcemy wspierać ten opór, aby obalić projekt ND (Nowej Demokracji). System ND, jej wymiar sprawiedliwości i policjanci, to państwo gwałcicieli. Uwolnienie gwałcicieli i jednoczesny atak na demonstrację feministyczną w lipcu w Atenach, symbolizuje wartości rządu Mitsotakisa.

Jednocześnie trwa zabijanie na granicach Grecji. We współpracy z FRONTEXEM i najemnikami władze greckie są odpowiedzialne za codzienną śmierć u bram europejskiej twierdzy.

Dyplomaci stacjonujący za granicą w greckich ambasadach są niczym innym jak dilerami. Handlarzami w nabywaniu broni dla armii i policji. Handlarzami w prywatyzacji sektora publicznego na rzecz międzynarodowych firm. Handlarze w handlu ludźmi, aby zapewnić wystarczającą ilość taniej siły roboczej bez zagrożenia dla supremacji białych mężczyzn. Dealerzy w praniu ekologicznych zniszczeń środowiska na korzyść przemysłu. Dyplomaci nawiązują kontakty w ramach porządku kapitalistycznego.

W poniedziałek, 5 września, w Berlinie spodziewany jest minister turystyki Vassilis Kikilias. Spotka się tu z najwyższymi szefami niemieckich firm w sprawie rozszerzenia eksploatacji przez turystykę. Konkretnie z zarządami Lufthansy, DER Touristik, DRV (Związek Niemieckich Biur Podróży), ATTIKA Reisen, Condor i TUI. Turystyka jest dla junty najważniejszym źródłem dochodu pozwalającym realizować jej morderczy program.

Jeśli jednym z zadań komórek akcji bezpośredniej jest doprowadzenie do tego, by strach zmienił strony, ataki muszą odbywać się w prywatnym otoczeniu przeciwnika. Na przykład przed domem dyplomaty greckiej ambasady w spokojnej dzielnicy Lichterfelde. Tutaj podpaliliśmy pojazd jego ambasady na Magaretenstraße. A było to w ramach powitania ministra Kikiliasa, o świcie 4 września. Było to drogie BMW, które z pewnością weszło w posiadanie dyplomaty dzięki łapówkom.

Nasz atak to znak solidarności ze wszystkimi zbuntowanymi dzielnicami w Atenach. Wspieramy ich walkę z policyjnym terrorem i gentryfikacją. Nawet jeśli nasze środki są skromne, nasza determinacja do oporu i obrony będzie silniejsza niż wola naszych wrogów.

Siła i wolność dla nieodżałowanych więźniów w greckich więzieniach!

 

Śmierć i rozkład dla greckiego reżimu granicznego – Stop Pushbackom!

 

Grupy Autonomiczne

(tłumaczenie z Radiofragmata fb!)