Brema, Niemcy: Wrogowie wolności są nasi! Biura firmy zbrojeniowej OHB System AG w płomieniach

Marco R. Fuchs i jego warte miliardy dolarów przedsiębiorstwo kosmiczno-obronne Orbitale Hochtechnologie Bremen (OHB System AG) rozpoczęli nowy rok  od niespokojnej nocy.  Wybiłyśmy młotami kilka szyb w budynku OHB, a następnie podpaliłyśmy biura.

Szkoda dla wizerunku firmy jest pewna. Szczęśliwego nowego strachu!

OHB System AG jest uznanym przedsiębiorstwem zajmującym się przestrzenią kosmiczną i zaawansowanymi technologiami. Od lat 50-tych OHB buduje głównie systemy satelitarne wykorzystywane do celów wojskowych. Ze względu na bezpośrednie rozkazy niemieckich sił zbrojnych OHB nie może już nawet próbować stosować podwójnego zastosowania, tzn. wykorzystywać swoich satelitów zarówno do celów cywilnych, jak i wojskowych. OHB jest koncernem zbrojeniowym.

Przemysł zbrojeniowy jest zwycięzcą kryzysu: pomimo pandemii firma OHB nie tylko w widoczny sposób rozwija się dzięki nowym budynkom w parku technologicznym w Bremie, lecz także wchodzi na rynek amerykański.

Co pozostało?

My nie wierzymy w politykę parlamentarną, niemniej jednak chcielibyśmy tutaj wspomnieć, że pod koniec ostatniej kadencji niemieckie firmy zbrojeniowe po raz kolejny zgarnęły rekordowe zyski liczone w miliardach, ponieważ stary już rząd federalny zatwierdził eksport. Nie ma partii, która działałaby przeciwko misjom wojennym i koncernom zbrojeniowym, a nowy rząd, w szczególności pod przewodnictwem Olafa Scholza, pokazał, że kurs nie ulegnie zmianie. Rząd, opozycja – wszyscy są tacy sami.

Koncerny zbrojeniowe mogą być spokojne o swój globalny rynek zbytu. Towary wojskowe wyprodukowane w Niemczech zabijają w starej dobrej kolonialnej tradycji i jednocześnie zabezpieczają granice Twierdzy Europa. Misje Bundeswehry wewnątrz kraju są na porządku dziennym.

Ciągle słyszymy, że przemoc nie jest środkiem do rozwiązywania konfliktów politycznych. Ostatnio od bremeńskiego senatora ds. gospodarczych z partii Die Linke. W obliczu opisanej powyżej rzeczywistości pilnie potrzebne jest bezpośrednie działanie, aby powstrzymać spekulantów wojen (społecznych) i promować rozbrojenie.

Nasz atak na koncern zbrojeniowy OHB jest częścią antymilitarystycznego kontinuum. Już w ubiegłych latach firma OHB była kilkakrotnie atakowana. W przeciwieństwie do firmy OHB, dla której zabijanie jest na porządku dziennym, my zadbaliśmy o to, aby w wyniku naszego ataku nikomu nie stała się krzywda.

Akcje bezpośrednie są częścią perspektywy autonomii i samoorganizacji. Stawiamy czoła decydentom i spekulantom tego nieludzkiego systemu i demaskujemy ich samozwańczą politykę. Wzywamy ludzi, by przezwyciężyli swoją bezsilność, zjednoczyli się i stali się piaskiem w zębatych kołach systemu.

Autonomiczni antymilitaryści

(źródło: indymediade, tłumaczenie z Dark Nights)