Niemcy: Apel o pomoc aktywistów z lasów Hambacher

Las Hambach jest okupowany od pięciu lat. Od pięciu lat ludzie budują i bronią domów na drzewach, aby chronić drzewa, na których żyją. Od pięciu lat koparki, policjanci i ochroniarze są coraz bliżej.

Oficjalnie las jest własnością RWE, wielonarodowej firmy energetycznej, która nie tylko chce zabić tysiącletnie lasy, zniszczyć naturalne siedliska, wyrzucić i przesiedlić mieszkańców z okolicznych wsi, by móc produkować energię, łącznie z produkcją węgla brunatnego w Nadrenii, jest odpowiedzialna za 30% emisji CO2 w Niemczech, ale też nie powstrzymuje się od eksploatacji całego świata w celu maksymalizacji zysków i znacząco przyczyna się do powstawania sytuacji, w których ludzie zmuszani są do opuszczenia swoich krajów pochodzenia, ponieważ ludźmi, którzy jako pierwsi muszą poradzić sobie z konsekwencjami globalnego ocieplenia, nie są ci, którzy korzystają z węgla, ale ludzie ze globalnego południa. To sprawia, że nasza walka jest częścią walki z imperializmem, uciskiem i rasizmem. To, co się tutaj dzieje, nie dzieje się przypadkiem. To symbol kapitalizmu. I pracujemy nad tym jak go zaatakować.

Przez pięć lat nie tylko atakowaliśmy RWE, ale również system hierarchii i wyzysku, który ułatwia maniakalną pogoń za zyskiem dla firmy. Oczywistym jest dla nas, że walka o sprawiedliwość klimatyczną jest ściśle związana z walką o świat bez hierarchii, świat z dala od przemocy kapitalizmu, gdzie duże firmy nie uzyskają żadnej przewagi nad ludźmi i naturą! Jest ściśle związana ze światem, gdzie każdy ma prawo i odwagę bronić swoich poglądów i zasad, nie będąc uciszanym przez represje ze strony państwa i systemu! Fakt, że okupacja trwa nadal po pięciu latach jest dowodem na to, że można stawiać opór, że można poświęcić życie własnym zasadom i że uda nam się przekształcić teorię w praktykę. Jedynie dzięki kolektywnemu zorganizowaniu i dzięki odwadze byliśmy w stanie walczyć o tę wolność, wolną przestrzeń i ją utrzymać. Mimo represji, mimo pobić, obelg i aresztowań, których wielu z nas doświadczyło, jesteśmy tu i tu pozostaniemy!

Za pomocą akcji bezpośrednich byliśmy w stanie wyrządzić szkody firmie RWE, z powodu sabotaży i blokad firma straciła miliony euro. Szkody wyrządzone wizerunkowi firmy z powodu szerokiej reklamy na temat konsekwencji wydobycia węgla brunatnego są nieprzewidywalne. Choć RWE nadal wydobywa węgiel brunatny i niszczy wszystko, co żywe i piękne, pokazaliśmy, że można wpływać na to co się dzieje. W systemie, który pozwala niewielkiej grupie wyzyskiwać całą planetę, by zaspokoić własną chciwość, opór staje się obowiązkiem. Czas się kończy. Jeśli ekstrakcja węgla brunatnego nie zostanie zatrzymana natychmiast, nie da się powstrzymać zmian klimatycznych. Czas lasu też się kończy. Począwszy od października, firma RWE ma pozwolenie na dalszą wycinkę drzew, jeśli, zgodnie ze swoim planem, wytnie 70 ha lasu, znacząca większość starodawnego ekosystemu zostanie nieodwołalnie utracona, a jedyna akcja okupacyjna lasu w krajach niemieckojęzycznych zostanie wyrugowana i zniszczona. Chodzi nie tylko o ochronę lasu. Chodzi o światową sprawiedliwość oraz o zmuszenie firmy do bycia odpowiedzialnym za swoje działania. Możemy to osiągnąć tylko wtedy, gdy jest nas wielu!

Walka z państwem i kapitalizmem! Zamień swoją teorię w praktykę. Pomóż nam utrzymać tę wolność i wolną przestrzeń, pomóż je kształtować i ich bronić!

Od września będziemy prowadzić warsztaty w lesie, które umożliwią wszystkim zainteresowanym aktywność w Hambi i okolicach w najbardziej atrakcyjny i odpowiedni sposób. Przedstawimy wszystkie umiejętności niezbędne do zamieszkania na drzewa i podejmowania innych działań. Od października planujemy okupację lasu na dużą skalę, uniemożliwiając RWE wycinkę na pozostałym obszarze. Jeśli nie możesz zjawić się w lesie, pomóż nam jak umiesz. Roześlij ten apel o pomoc, okaż solidarność z akcją oporu w Nadrenii lub wpadnij na kilka dni i akcji w sezonie wycinki trwającym od października do lutego. Pozostań z nami w kontakcie. Istnieje tyle sposobów wsparcia tej okupacji jak wielu jest ludzi.

Bądź na bieżąco, bądź dobrze poinformowany. Hambacherforst.blogsport.de

Strona Facebooka: facebook.com/hambacherforstbesetzung

Pomóż w kontynuowaniu akcji. Skontaktuj się z: hambacherforst [at] riseup [dot] net

Tłumaczenie z Enough Is Enough.