Przegląd niedawnych akcji na rzecz zwierząt i matki ziemi w Chile, we Włoszech oraz w Australii

•    6 kurcząt uwolnionych z farmy w Australii: Akcję przeprowadzili aktywiści działający na rzecz szerzenia weganizmu. Wszystkie kurczęta były wewnątrz sześciu zagród. W każdej zagrodzie ściskały się trzy tysiące istnień. Niestety wśród nich znaleźli kilka martwych zwierząt. Teraz kurczęta są wolne i szczęśliwe, spędzą życie daleko od cierpienia i wykorzystywania.

•    Zniszczone ambony myśliwskie i uwolnione ptaki we Włoszech: Obszar terenu myśliwskiego zwany Fara Gera d’Adda (Bergamo, północne Włochy, blisko Mediolanu) był celem akcji sabotażowej w zeszłym tygodniu. Cztery ambony oraz klatki na dzikie zwierzęta zostały niszczone. Myśliwi stracili również ptaki których mieli użyć jako przynętę, oczywiście zostały szczęśliwie uwolnione. Na ścianach ambon aktywiści zostawili wiadomość napisaną sprejami „Myśliwi, postrzelcie się sami”.

•    Wrześniowe akcje Frontu Wyzwolenia Ziemi (ELF- Earth Liberation Front) oraz Frontu Wyzwolenia Zwierząt (ALF –Animal Liberation Front) w Chile:  Od jakiegoś czasu zaczęliśmy koordynować i zwiększać w nieformalny sposób ilość akcji na rzecz zwierząt, ludzi oraz matki ziemi z anarchistycznego punktu widzenia. We wrześniu dużo się działo, jako kilka komórek ALF oraz ELF wykonywaliśmy konkretne akcje na terenach zwanych krajem Chile, szczególnie w stolicy (Santiago) oraz w Arauco  (około 400 kilometrów na południe od stolicy, na wybrzeżu południowego oceanu spokojnego).

Od czasu poprzedniej kampanii informacyjnej aż do dziś prezentowaliśmy swoje pomysły i przekonania, to wszystko co zostało dokonane żąda odpowiedzialności przez ten komunikat.

    1 września zniszczyliśmy produkty mleczne i mięsne w kilku sklepach (Santiago)
    1 września pomalowaliśmy ścianę w Arauco przesyłając wiadomość tego że wymagamy by pojawił się nasz zaginiony anarchistyczny towarzysz Santiago Maldonado który zaginął porwany przez Argentyńską policję już 1 sierpnia [Wyjaśnienie: Jego martwe ciało znaleziono 20 października w rzece Chubut w Argentynie, był poszukiwany już trzy razy przez trzy miesiące od swojego zaginięcia]
    2 września oblaliśmy spalonym olejem witrynę sklepową rzeźnika zostawiając ulotki na których napisaliśmy „Zamknijcie ten lokal” (Santiago)
    4 września zaatakowaliśmy sklep innego rzeźnika zostawiając ślady sprejem pisząc „Morderstwo=śmierć” oraz „ALF” (Santiago)
    8 września w Arauco ponownie pozostawiliśmy wiadomości używając sprejów, dotyczyły sprzeciwiania się policji oraz robieniu przemysłu z lasu jak również poparcia dla ALF
    12 września oblaliśmy farbą witrynę lokalnego sklepu z kurczakami i napisaliśmy „Nigdy więcej sprzedaży śmierci” (Santiago)
    14 września bomba hukowa została zdetonowana w trzech ciężarówkach używanych do przewozu drzew z wycinki należących do leśnictwa Arauco
    16 września kolejna bomba hukowa wybuchła blisko sieci kabli należących do tego samego leśnictwa
    17 września 6 zamków do kluczy należących do Teletrak [hazardowe centrum wyścigów zwierząt] zostało zaklejonych na stałe. Pozostawiona przy nich była karteczka z napisem „Należy wam się to co najgorsze. Wyzwolić zwierzęta!” (Santiago)
    19 września ponownie napisaliśmy na ścianach teksty przeciwko policji, w przekonaniu za zwierzęcą, ludzką i Ziemską wolnością, oraz w solidarności z plemieniem Mapuczy oraz więźniami politycznymi (Santiago)
    21 września 4 zamki do kluczy należące do rzeźni zostały zaklejone na stałe oraz pozostawiona została wiadomość o treści „rzeźnicy= ohydni wyzyskiwacze” oraz napis „ALF” (Santiago)
    23 września wejście do Teletraku zostało oblane farbą, czekała również wiadomość „będziemy kontynuować sabotaż waszego biznesu, im więcej zaklejonych zamków tym mniej hazardzistów” podpisując „ALF” (Santiago)
    24 września kolejna witryna sklepowa rzeźnika w Arauco oblana farbą
    26 września rozsypane ulotki  na temat antypolicyjny, w solidarności z plemieniem Mapuczy, w solidarności z aktywistami w więzieniach oraz za wyzwoleniem dla zwierząt, ludzi i planety. (Santiago)
    26 września wybucha bomba hukowa w kolejnej rzeźni  obok leżała kartka z podpisem „ALF” (Santiago)
    28 września kamienie rozbijają szyby wejścia do “Parque Mampato” w Camino Melipilla. (Santiago)
    28 września kamienie rozbijają wejście do rzeźnika z pozostawionym podpisem „Bojkotujemy i niszczymy dla wyzwolenia zwierząt- ALF”(Santiago)
    29 września użyliśmy łańcuchów by zablokować wejście do rzeźnika, pozostała wiadomość „Będziemy kontynuować sabotaż waszego biznesu do póki go nie zamknięcie” (Santiago)
    30 września bomba hukowa wybucha na obszarze stacji elektrycznej, pozostawiony zostaje podpis „ELF” (Santiago)
    30 września bomba hukowa zdetonowana w banku „Banco Estado”,  zostaje spuszczony banner dla Javier’a Recabarren’a (11 letniego anarchisty który umarł potrącony przez miejski autobus w marcu 2015) (Santiago)

Komórki powiązanych ze sobą akcji wyzwoleńczych
Animal Liberation Front / Earth Liberation Front

(tłumaczenie z Earth First Journal)