Rożawa: Formacja queerowego wyzwolenia i armia insurekcjonistów (TQILA) – IRPGF

My, Międzynarodowe partyzanckie siły rewolucjonistów (IRPGF) oficjalnie ogłaszamy istnienie grupy queerowego wyzwolenia i armii insurekcjonistów (TQILA), która jest częścią IRPGF, składa się z towarzyszy i towarzyszek LGBTQI+  jak również innych ludzi dla których pokonanie płciowej binarności i postęp w kobiecej rewolucji są ważne, lecz również poszerzenie świadomości o odczuwaniu lub braku odczuwania płci u człowieka oraz rewolucji queerowej.

Załoga z TQILA oglądała w przerażeniu, jak faszystowscy ekstremiści w każdym zakątku ziemi atakowali społeczności queerowe i mordowali niezliczoną ilość osób wyzywając ich od “chorych” czy “nienaturalnych. Obrazy gejów zrzucanych z dachów i ukamienowanych powodując śmierć z rąk Daesh nie są na pewno już niczym co moglibyśmy bezczynnie oglądać i nie reagować na to. To też nie tylko Daesh (który nienawidzi osób queer, trans i innych nie binarnych) prowadzi do ataków oraz nienawiści motywowanej przekonaniami religijnymi. Konserwatywni chrześcijanie na globalnym północnym zachodzie również atakowali osoby LGBTQI+  w próbie wymazania dyskusji na tematy queerowe i obecności tych osób w społeczeństwie.

Chcielibyśmy podkreślić, iż queerfobia, homofobia oraz transfobia nie są nieodłączne od islamu, katolicyzmu czy innej religii. Faktem jest iż wielu Muzułmanów, Chrześcijan, Hindusów, Buddystów itp. którzy wyjątkowo witają nas jak, i ci którzy są przeciwko nam często są queerowi sami w sobie. Solidaryzujemy się z nimi przeciwko faszyzmowi, tyraniom i opresji. Ponadto krytykujemy i walczymy przeciwko konserwatywnym i feudalnym anty-queerowym nastrojom wewnątrz rewolucyjnej lewicy na znanych nam obszarach jak i poza nimi.

Nasze angażowanie się w walkę przeciwko autorytetom, patriarchatowi, opresji heteronormatywności, przeciwko queer/homo/transfobii, które rosną w szeregach kurdyjskich kobiecych bojówek będzie trwało. Fakt, że debaty klasowe Jineoloj trwają na temat konstruktów płciowych i seksualności, jeszcze bardziej podkreśla postęp rewolucji w Rojawie i wszystkich w Kurdystanie wraz z kobietami, oraz przyspiesza rewolucyjne postępy. Koniecznością i pragnieniem jest wzmacnianie i udział w kobiecej rewolucji podczas gdy postęp walki queeru motywuje queerowych towarzyszy i towarzyszki z IRPGF do udziału w TQILA.

 

WYZWOLENIE QUEERU! ŚMIERĆ TĘCZOWEMU KAPITALIZMOWI!

STRZAŁ W ODPOWIEDZI! TE CIOTY ZABIJAJĄ FASZYSTÓW!

MILITARNE BOJÓWKI, HORYZONTALNE KOLEKTYWY I SPOŁECZNOŚCI STAJĄ ZA REWOLUCJĄ I QUEEROWYM ANARCHIZMEM!

Międzynarodowe Partyzanckie Siły Rewolucjonistów (IRPGF)