Ukraina, Kijów: Luksusowe auto podpalone przez komórkę FAI “Zemsta Marusya Nikiforova” (film)

Odebrano 16.07.2017

O drugiej w nocy anarchiści podłożyli ogień pod luksusowy, trzydrzwiowy Land Rover, Range Rover Evoque.

Samochód stał na strzeżonym parkingu 9-cio piętrowego mieszkania na ulicy Olevskaya 3-b, na osiedlu Novobylici w Kijowie. Na skutek zapłonu, auto spłonęło doszczętnie.

“Bierzemy odpowiedzialność za podpalenie drogiego auta na peryferiach miasta. Akcja miała dla nas charakter międzynarodowy ponieważ gardzimy całym pierdoleniem o istnieniu państw.”

Idąc dzielnicą Novobelichi można zauważyć dużo bezdomnych oraz ubogich ludzi, większość mieszka w bardzo wysokich budynkach które są stare i stosunkowo tanie. Ich miesięczne zarobki pozwalają ledwo na wyżywienie ich samych, kupno produktów najważniejszych do przetrwania, oraz opłatę czynszu. Wychodzi na to iż jest to niemożliwe by odłożyć pieniądze nawet na auto o wartości 10 tysięcy dolarów a co dopiero 30-stu.

Pośród mas ubogich występuje jednak czysto wytworna klasa zamożnych ludzi. Posiadają świetne domy, wysokie zarobki i najnowsze modele trzydrzwiowych aut. Dla takich ludzi odrażające jest podróżowanie metrem a podmiejskie busiki nie przypominają metra wcale. Ludzie tego pokroju szczycą się swoim bogactwem, siłą i wyższością nad innymi. Nie interesuje ich w jaki sposób radzą sobie ich sąsiedzi. Myślą że sposób życia jaki prowadzą jest tym jedynym właściwym.

No cóż, nas również nie interesuje jak sobie w życiu radzą. Będziemy podpalać, a jeśli to możliwe również kraść ich własność. Nie ma w tych osobach niczego człowieczego i rozumiemy to doskonale.

Rewolta 2014-go roku nie przyniosła żadnych fundamentalnych zmian. Dzisiaj prezydent kraju jest nazywany “oligarchem czekolady” Poroszenko. Jest to ostatnia świnia i oszust, zaraz po obaleniu rządów Yanukovicza. Autorytety wciąż ciemiężą i oszukują ludzi, podobne są problemy wojny z separatystami. W tym samym czasie w niektórych obszarach stolicy wciąż nie ma ciepłej wody w kranach. Oczywiście, nasze życie nawet trochę nie przypomina życia prezydenta, ministrów oraz deputowanych.

Anarchiści mają masę rzeczy do zrobienia na głowie. Patrzymy przed siebie czekając na niebezpieczne i bezkompromisowe starcia. Ale zanim; zbrójmy się i stawiajmy opór. Rewolucja nadejdzie!

Biorąc możliwość ogłoszenia, chcemy wyrazić gorące słowa solidarności z naszymi towarzyszami którym udało się ostatnio podłożyć ogień pod salon firmowy Porsche w Hamburgu, spalić van należący do jednego polityka oraz dokonać największych starań aby wzniecić waleczne zamieszki podczas szczytu G20.

Jeszcze kilka słów o podpaleniu.

Ochroniarz okazał się być spoko gościem. Zamiast pilnie strzec drogich samochodów skorumpowanych ludzi, przyjął wygodną pozycję, otworzył laptopa i po prostu sobie odpoczywał.

Wyrażamy pochwałę dla takiego sposobu wykonywania pracy ochroniarzy.

Potrzebowaliśmy wyłącznie półtora litra napalmu aby wysłać ten samochodzik w ogień. Wylaliśmy ciecz między przednią szybę a pokrywę silnika. Mikstura zapłonęła za odpaleniem malutkiej zapałki.

Oficjalna strona “Rządowego serwisu Ukrainy nagłych sytuacji w Kijowie” napisała że telefon zadzwonił o 2:01 ale ogień był opanowany o 2:50.

Podpisujemy się pod tym- anarchistyczna grupa “Zemsta Marusya Nikiforova”/ FAI

*******

Tekst piosenki z filmu:

Everything that explodes, everything that burns,
To us in our case will help.
There are so many good reasons,
The world of the rich to disturb.

One, world divided into classes is impossible!
Two, world divided into classes!
Three, world divided into classes!

Everything that the bourgeois stolen from us,
We can not retrieve without a fight.
This is one of the serious reasons,
Beat bourgeois!