Rożawa: Upamiętnienie anarchistycznego wojownika Şehida Tekosera (Lorenza Orsetti),

Şehid Tekoser (Lorenzo Orsetti), bojownik anonimowego anarchistycznego batalionu “Tekoşîna Anarşîst” oraz grupy TIKKO został upamiętniony w Rożawie. Następnie opuścił tereny Rożawy z pełnym wojskowym respektem, zostanie on pochowany we Włoszech.

Ceremonia upamiętnienia odbyła się w Derik. Konwój pogrzebowy był uroczysty i zgromadził wielu ludzi. Wojowniczy anarchista był członkiem wielu rewolucyjnych organizacji, które złożyły hołd poległemu. Były to: TKP-ML TİKKO, TKEP/L, DKP/BÖG, THKPC/MLSPB, MKP, YPG-YPJ, oraz internacjonalistyczni wojownicy wraz z wspierającymi ruch rewolucyjny na wyzwolonych terenach Rożawy.

Odczytany został list pożegnalny Sehida Tekosera, przemówienia składały się połowicznie z członków YPG oraz Tekoşina Anarşîstów.

Şehid Tekoser (Lorenzo Orsetti), Tekoşîna Anarşîst Fighter Memorialized

Tekoser dzielnie walczył w szeregach TIKKO i antyfaszystowskich oddziałach w mieście Afrin. Przeżył brutalny atak ze strony faszystowskiego tureckiego reżimu. Następnie jako dumny anarchista dołączył do anonimowych szeregów Tekoşîna Anarşîst walczących na terenach Rożawy.

Z anarchistyczną grupą przebył wiele tras do frontu w Deir Ez Zor i brał udział w finalnej walce z Daesh, gdzie poległ jako męczennik.

Şehid Tekoser (Lorenzo Orsetti), Tekoşîna Anarşîst Fighter Memorialized

Anarchiści na całym świecie opłakują i celebrują jego odwagę.

Şehid Tekoser (Lorenzo Orsetti), Tekoşîna Anarşîst Fighter Memorialized

Kilku anarchistycznych wojowników umarło w walce rewolucyjnej w Rożawie. On jest drugim z Tekoşîna Anarşîst. Şevger Ara Makhno poległ w Afrin walcząc przeciw Turcji.

(tłumaczenie z  Mpalothia)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *