Turcja: Ataki i akcje bezpośrednie w solidarności z obrońcami Afrin

Turcja: Fala podpaleń dokonanych przez DGH i DGKH w solidarności z obrońcami Afrin

Rewolucyjny ruch młodzieżowy (DGH) i rewolucyjny ruch młodych kobiet (DGKH) opublikowali pisemny raport o działaniach podjętych dla Afrin. W swoim bilansie młodzi ludzie ocenili sytuację w Kurdystanie i wezwali wszystkich do podjęcia działań z własnej inicjatywy. Wszystkie działania będą służyć jako wsparcie dla Afrin i przeciwko spiskowi skierowanemu wobec przywódcy APO (uwięziony kurdyjski przywódca Abdullah Öcalan).

Bilans ostatnich działań wygląda następująco:

2 lutego:
W İzmir Komórka Zemsty Şehîd Özgür została wyznaczona do przeprowadzenia akcji przeciwko centrum dystrybucyjnego w strefie przemysłowej Torbali Atatürk. Akcja ta spowodowała straty materialne milionów tureckich lir.

W Bursa, w okręgu Yidirim, przeprowadzono akcję przeciwko tureckiemu budynkowi wojskowemu. Dwóch przeciwników odniosło rany podczas akcji. Akcja została przeprowadzona przez Komórkę Zemsty Şehîd Doga. Partyzanci byli w stanie uciec ze sceny bez żadnych problemów.

4 lutego:
W Stambule w dzielnicy Ümraniye podpalono samochód należący do współpracownika AKP. W dzielnicy Dudullu fabryka należąca do innego współpracownika AKP została całkowicie zniszczona. Spalona fabryka spowodowała szkody materialne kilku milionów tureckich lir. Akcję przeprowadziła Komórka Zemsty Şehîd Avesta Xabur. Partyzanci uciekli ze sceny bez żadnych problemów.

W Mersin, w dzielnicy Yenişehir, przeprowadzono atak bombowy na posterunek policji, raniąc dwóch wrogów. Komórka Zemsty Şehîd Zana, która przeprowadziła akcję, była w stanie uciec ze sceny bez żadnych problemów.

W Mersin, w dzielnicy Meszlana w Toroslar, nasze komórki przeprowadziły atak koktailami Mołotowa na autobus miejski, spalając jego znaczną część. Nasze komórki zakończyły akcję hasłem “Niech żyje ruch oporu w Afrini, wolność dla przywódcy APO, Serí Hilde!”

(żródło  Nûçe Ciwan, tłumaczenie z Insurrection News)

İzmir, Turcja: Podpalenia dokonane przez Młodych Kurdów w zemście za masakrę cywilów w Afrin

15.02.18: W pisemnym oświadczeniu, gniewna młodzież kurdyjska wzięła odpowiedzialność za ataki na państwowe gimnazjum i piekarnię należącą do współpracownika AKP. W swoim oświadczeniu stwierdzają: “Wzywamy wszystkich młodych Kurdów do podjęcia działań przeciwko faszystowskiemu państwu tureckiemu. Żadna młoda osoba nie powinna czekać na lidera, ponieważ każdy kurdyjski młodzieniec jest z natury liderem “.

Bilans ich akcji jest następujący:

W İzmir grupa Młodych Kurdów w dystrykcie Gaziemir wystąpiła przeciwko państwowemu gimnazjum. Podczas akcji kotłownia eksplodowała, a część budynku zawaliła się powodując duże szkody. Akcja była zemstą za zbrodnie na 28-osobowej rodzinie w Afrin, z której 17 zostało zabitych.

W İzmir, w dzielnicy Karabağlar, Młodzi Kurdowie przeprowadzili atak bombowowy przeciwko piekarni należącej do współpracownika AKP. W wyniku akcji zniszczona została całą piekarnię a rany odniósł jeden pracownik. Akcja została przeprowadzona dla dzieci w Afrin, które straciły życie dzięki tureckim nalotom wojskowym. Ponadto oświadczyli, że ich gniew jest ogromny i że każdy, kto był zamieszany w tę masakrę, będzie celem przyszłych działań.

(źródło Nûçe Ciwan, tłumaczenie z Insurrection News)

Turcja: Rewolucyjny Ruch Studencki (DÖH) bierze odpowiedzialność za 5 ataków przeciwko celom AKP w solidarności z Afrin

Rewolucyjny Ruch Studencki (DÖH) przeprowadził szereg akcji dla Afrin. W pisemnym oświadczeniu wezwali wszystkich kurdyjskich studentów do wspierania oporu w Afrin. Ponadto opublikowali bilans swoich działań.

Bilans działań jest następujący:

11 stycznia
Trzy warsztaty należące do współpracowników AKP zostały podpalone w dzielnicy Efendi i Eskihisar w Denizli. Akcje te spowodowały ogromne straty finansowe, warsztaty nie są już przydatne.

24 stycznia
Dwa samochody należące do kolaborantów z AKP zostały podpalone w Bingöl.

4 lutego
O 4:00 w dzielnicy Akzay w Sakrya została podpalona fabryka należąca do współpracownika AKP. Fabryka została całkowicie zniszczona, powodując szkody materialne o wartości kilku milionów tureckich lirów.

W Ankarze fabryka mebli należących do współpracownika AKP została zaatakowana koktajlami mołotowa i bombami hukowymi.

W Eskişehir zniszczono samochód należący do kogoś, kto bezpośrednio współpracował z państwem tureckim.

(źródło Nûçe Ciwan, tłumaczenie z Insurrection News)