Akcja Bezpośrednia – Październik 2016 raport

action“Akcja Bezpośrednia” będzie comiesięcznym cyklem streszczającym pokrótce wszystkie najbardziej istotne wydarzenia ze świata insurekcyjnego anarchizmu. Rdzeniem owego cyklu będą jednak wiadomości, które nie załapały się z różnych powodów na osobny wpis – co nie umniejsza jednak ani trochę ich wartości. W mnogości insurekcyjnych działań niezmiennie od lat przoduje Grecja oraz kraje Ameryki Południowej i to właśnie informacji z tych miejsc możecie spodziewać się najwięcej.

Jeśli namierzycie artykuł, który w Waszej opinii powinien się w tutaj znaleźć – skontaktujcie się z nami poprzez wiadomość mailową na czarnateoria [at] riseup.net

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć przyjemnej lektury.

N.

Francja: zniszczenie ambony myśliwskiej.

14717206_329741170723062_4589245494538694723_n8 października eko-anarchiści z Francji zniszczyli kolejne wieże myśliwskie. Samochody należące do kłusowników zostały zaś ostrzelane farbą za pomocą pistoletów do paintballa.

Grecja: Anarchiści z Konspiracyjnych Komórek Ognia potwierdzili swój udział w ataku na leżący w centrum Aten dom prokuratora okręgowego Georgii Tsatani.

Z napisanego przez nich manifestu wynika, że członkowie Konspiracyjnych Komórek Ognia doskonale zdawali sobie sprawę z ochrony, jaką bezustannie otoczona jest sędzina oraz jej dom. Nic nie odwiodło ich jednak od przeprowadzenia akcji.

c910d3db323f75b893d83b9c35349345Jak tłumaczą członkowie KKO odpowiedzialni za atak, Sędzina Georgia Tsatani stała się ich celem w związku z licznymi przekrętami sądowymi, podczas których pomagała uniknąć odpowiedzialności karnej biznesmenom i politykom w zamian za pieniądze oraz z powodu odrzucenia przez nią wniosku o warunkowe wypuszczenie Evi Statri – żony Gerasimosa Tsakalosa, uwięzionego członka Konspiracyjnych Komórek Ognia.

W sporządzonym przez siebie komunikacie sprawcy wyrażają solidarność ze wszystkimi więźniami politycznymi, uwięzionymi członkami KKO – Alfredo Cospito i Nicolą Gai oraz wszystkimi włoskimi anarchistami prześladowanymi w ramach operacji przeciwko Nieformalnej Federacji Anarchistycznej (FAI).

Akcja ta jest zapowiedzią “Projektu Nemezis”, o którym  – według zapowiedzi – niebawem będziemy mogli dowiedzieć się więcej.

Grecja: Protest w więzieniu dla kobiet Korydallos wciąż trwa

Wiadomość od więźniarek:

“W piątek 14 października delegat Ministerstwa Sprawiedliwości przybył na naszą prośbę do więzienia dla kobiet. Podczas spotkania omówiliśmy głębię naszych problemów i proponowane rozwiązania odnośnie ponownej relokacji więźniarek oraz zaspokojenia ich potrzeb. Głównym zagadnieniem spotkania było odciążenie naszego skrzydła więziennego oraz konieczność wydłużenia czasów naszych spacerów, podczas których mogłybyśmy spędzać czas na zewnątrz w humanitarnych warunkach. Później dyskusja objęła sprawę prawa do wymiany listów i informacji bez jakichkolwiek zobowiązań wobec władz więziennych. Zrozumiano nasze wzajemne potrzeby i obiecano rozwiązać nasze problemy. Dopóki te obietnice nie zostaną jednak spełnione, będziemy kontynuowali naszą mobilizację. Co oznacza, że więzienie będzie blokowane w każde południe i każdy wieczór przez jedną godzinę.”

Żeńskie więzienie Korydallos

Urugwaj: Komórka Nikosa Maziotisa “Refractaria” wzięła na siebie odpowiedzialność za atak na dom polityka nie kryjącego się ze swoimi neonazistowskimi sympatiami.

Manifest sporządzony przez odpowiedzialnych za atak:

Ofensywa przeciwko nazizmowi

Komórka Nikosa Maziotisa “Refractaria” bierze na siebie odpowiedzialność za atak na dom Oskara Piquinela, sekretarza Międzyparlamentarnej Grupy Urugwajskiej oraz urzędnika w Pałacu Ustawodawczym, który wywiesił czarną flagę z neonazistowskim krzyżem celtyckim na swoim balkonie.

Wezwanie do sabotażu i otwartej wojny przeciwko wszelkiej władzy

Osoby pokroju pana Piquinela, państwowego urzędnika, nie mają żadnego problemu z wyrażaniem swoich zjełczałych poglądów takich jak nazizm. To wystarczający dowód na to, że idee podobno tak antagonistyczne jak demokracja i nazizm mogą współistnieć. Nie zapominajmy, że w Niemczech partia nazistowska doszła do władzy po wprowadzeniu demokracji republikańskiej. Zarówno demokracja jak i nazizm szerzą autorytaryzm i marginalizują innych. Ręce demokracji, pomimo przywdziewania maski niewinności i przyjmowania klasycznego dyskursu “pokroju społecznego”, od zawsze splamione są krwią. Wystarczy, że zapytasz rodziców, którzy stracili dzieci z rąk demokratycznej policji, lub po prostu zwrócisz się do “społecznych” i “antyspołecznych” wojowników, którzy byli prześladowani, bici i więzieni (co pozwoliłoby wymienić zaledwie ułamek przestępstw, które zostały przez nią popełnione).

ANARCHIA I WOLNOŚĆ! KU NEGACJI I ZNISZCZENIU WSZELKIEJ WŁADZY!

Śmierć nazizmowi, faszyzmowi, komunizmowi i demokracji. Na zawsze anarchiści. Na zawsze anty-autorytaryści!

Komórka Nikosa Maziotisa “Refractaria” “

Grecja: Grupa “Komórka Proletariackiej Przemocy” potwierdziła swój udział w dwóch podpaleniach samochodów należących do spółki KONE w dniach 9 i 20 września w Atenach. Ponadto wzięli też na odpowiedzialność za spalenie dwóch luksusowych samochodów – BMW X3 oraz Porsche Cayman 13 września. Jak informują sprawcy, ich inspiracją był Klub Καψεcayenistas (w dosłownym tłumaczeniu – “Klub Podpalaczy Cayenistów” – właścicieli Porsche Cayenne).

Spółka KONE jest głównym międzynarodowym graczem na rynku budowy oraz utrzymania wind. Sprawcy zwrócili uwagę na to, że korporacje pokroju KONE, które w dobie greckiego kryzysu osiągają ogromne zyski, przyczyniają się do wzrostu nędzy w społeczeństwie – min. poprzez spowodowanie obniżenia pensji o 15%. Pracownicy na zmniejszenie płac odpowiadają trwającymi po trzy godziny przerwami w pracy oraz 24-godzinnymi strajkami.

Jak wynika z opublikowanego komunikatu, działania te dedykowane są komuniście Dimitrisowi Koufodianasowi, Alexandrowi Giotopoulosowi, członkini Walki Rewolucyjnej Poli Roupie oraz Kostasowi Sakkasowi, Mariosowi Sesidisowi i Grigorisowi Tsiornisowi.

Chile: Anarchiści z Autonomicznych Brygad Ognia wzięli na siebie odpowiedzialność za podpalenie oddziału Banku Państwowego w gminie Macul w Santiago, Chile.

kaboomDo ataku doszło w nocy 23 października. W opublikowanym manifeście sprawcy wyrazili całkowitą gotowość do walki przeciwko władzy, państwowemu kapitałowi oraz przeciwko władzy samej w sobie. Wyrazili też swoją solidarność ze swoimi uwięzionymi towarzyszami, których procesy mają toczyć się w najbliższych tygodniach.

Stany Zjednoczone, Denver: Atak na Starbucksa w solidarności ze strajkującymi więźniami.

24 października, w nocy, został zaatakowany Starbucks na Colvax Ave w Denver. Anarchiści wybili szyby, zniszczyli szklane drzwi oraz zdemolowali okienko dla klientów zmotoryzowanych.

Na budynku zostały również namalowane napisy “#PRISONSTRIKE” oraz “KONIEC WIĘZIENNEMU NIEWOLNICTWU” (END PRISON SLAVERY).
Zamalowana została także tablice z menu. Sprawcy ataku utrzymują że zostało to zrobione w solidarności z więźniami którzy “walczą tak ostro i dzielnie w strajku więziennym, który rozpoczął się 9 września”.

Następnego poranka lokal został zamknięty na jeden dzień. Oprócz znaku przed starbucksem, który przepraszał za nieplanowane zamknięcie, został również nałożony spory transparent na napis “KONIEC WIĘZIENNEMU NIEWOLNICTWU” (END PRISON SLAVERY)

Niech żyje strajk! Zwycięstwo strajkującym! Solidarność znaczy atak!

Włochy: uwolnienie gołębi z zamknięcia w szkole.

24 października włoscy aktywiści z Animal Liberation Front wypuścili trzydzieści gołębi, które przetrzymywane były w liceum w mieście Vicenza. Jest to jednocześnie druga akcja skierowana przeciwko dyrekcji tej szkoły, która wielokrotnie już więziła zwierzęta. Wideo z przeprowadzonej akcji: