Cochabamba, Boliwia: Podpalenie policyjnej półciężarówki specjalnej jednostki do zwalczania przemocy

Wczesnym rankiem 12 września, o godzinie 2:40, umieściłyśmy urządzenie zapalające złożone z czterech półlitrowych plastikowych butelek z benzyną, związanych taśmą klejącą, które podpaliłyśmy za pomocą knota, który zmontowałyśmy z 5 zapałek i 3 kadzideł związanych gumkami.

Umieściłyśmy to proste urządzenie za jednym z przednich kół, aby upewnić się, że główne uszkodzenie znajdzie się w obszarze silnika.

Chociaż wszystkie ich samochody są łatwopalne, wybór furgonetki jednostki do zwalczania przemocy nie jest przypadkowy. Nie ma wyjątku, każdy oddział policji jest wrogiem i nie kupujemy ich pieśni i tańca o walce z przemocą ze względu na płeć. Patriarchat upadnie, gdy upadnie ostatni kamień tego więziennego społeczeństwa. Brzydzimy się ich genderowym kapitalizmem. Brzydzimy się jego państwowym pomiotem zmuszanym do niezgłębionych różnic, by zaspokoić potrzeby postkolonialnych oligarchii. Nie żądamy niczego od tych instytucji, nie chcemy żadnej policji w naszych dzielnicach i społecznościach z opowieścią o bezpieczeństwie kobiet. Wy, mordercze policjantki, jesteście fallusem (teraz wypalonym) patriarchatu!

Miałyśmy dużo zabawy, wyobrażając sobie, jak próbowaliście gasić pożar swoimi małymi wiaderkami, wy butolizy!

Tę akcję dedykujemy Maríi Fernandzie zamordowanej przez policję na komisariacie w Chasquipampa w 2021 roku, jak również dla wszystkich zgwałconych i zamordowanych przez tę wrogą instytucję. Nie chcemy reform policji, chcemy jej zniszczenia! Nie żądamy pomocy sądownictwa ani jego ministerstw, chcemy widzieć jak płoną! Zapraszamy do podpalenia ich furgonetek za pomocą tego prostego systemu, którego skuteczność udowodniłyśmy. Jest on łatwy i przyjemny.

Nasze anarchiczne metody są praktykami wyzwolenia, oby nigdy nie stały się zwierciadłem tych, które stosuje opresor.

Czas zostawić za sobą tę duszącą bierność, która wdziera się w samozwańcze sfery anarchofeministyczne i anarchistyczne na tym terytorium: Ogień dla tego, co nas uciska towarzyszx! To jest ten moment i to jest najlepsze miejsce. Tu i teraz wzywamy wszystkich buntownikówx! Do zwykłych pacyfistów i tchórzy: Nie wtrącajcie się!

Każdy dzień jest dobry na sabotaż, ale tym gestem towarzyszymy wszystkim tym osobom, które dzień przed rocznicą zamachu wyszły na ulice na terytorium zdominowanym przez państwo chilijskie.

Policja jest jedna ponad granicami, państwa są wszędzie analogicznymi strukturami ucisku. Nie ma granic między uciskanymi! Atakujmy technologie dyscypliny na wszystkich terytoriach, aż nasi towarzyszki zostaną wyzwolone!

Wszystkie osoby anarchistyczne, wywrotowcy i więźniarki Mapuche porwani przez państwo chilijskie, na ulice!

Żądamy natychmiastowego uwolnienia towarzyszy Marcelo Villarroela, Gabriela Pombo da Silva, Claudio Lavazza, Juana Sorroche i Giannisa Michailidisa.

Solidarność z Monicą Caballero, Francisco Solar, Anną Beniamino, Alfredo Cospito i Borysem, którzy obecnie stoją przed sądem. Za każdy rok, nieskończone akcje!

Wszyscy anarchistyczni więźniowie świata, na ulice!

Niech wściekłość się rozszerza, niech się rozszerzają wszystkie ognie, aż upadnie ostatni kamień więziennego społeczeństwa!

La Negra Venganza- Núcleo Internacionalista y Antipatriarcal Fania Kaplan 

(tłumaczenie z Act For Freedom Now!)