Włochy: Przeciwko izolacji. Strajk głodowy uwięzionego anarchisty Alfredo Cospito i anarchistki Anny Beniamino.

 

italysoliOd 11 października 2016 towarzysze aresztowani w ramach operacji “Scripta Manent” zostali rozdzieleni do 4 różnych więzień. Wszyscy przebywają tam w Jednostkach o Zaostrzonym Rygorze AS2 i podlegają izolacji od reszty więźniów. Nie mogą też kontaktować się między sobą. Wobec siedmiorga z nich władze oficjalnie stosują cenzurę, mimo to dotarła do nich część listów. Towarzysze proszą o przysyłanie książek, komunikatów i tak wielu informacji jak to tylko możliwe.

Od 3 października strajk głodowy prowadzi anarchista Alfredo Cospito z Komórki Olga/Nieformalnej Federacji Anarchistycznej (skazany za postrzelenie szefa włoskiej firmy nuklearnej). Protestuje w ten sposób przeciwko izolacji oraz restrykcjom jakie nałożono na jego kontakt z Nicola Cospito (uczestnik Komórki Olga).

Alfredo trafił do izolatki po tym jak potłukł szyby w więziennym pokoju widzeń w solidarności z uwięzionymi członkami Konspiracyjnych Komórek Ognia oraz anarchistami zatrzymanymi w toku Scripta Manent.

10 października do strajku przyłączyła się uwięziona anarchistka Anna Beniamino. 15 października podano do wiadomości, że w wyniku głodówki Alfredo schudł 15 kg.

– Jak zawsze mam anarchizm w sercu i umyśle, miłość i szacunek dla wszystkich niepokornych towarzyszy po obu stronach muru, a gniew i uśmiech wciąż pozostają na moich ustach – napisała w swoim liście Anna.