Rzym, Włochy: Komunikat „Nieformalnej Brygady Anarchistycznej Augusto Masetti* / Międzynarodowego Frontu Rewolucyjnego” po przesłaniu wybuchowej przesyłki do Alessandro Profumo, szefa państwowej firmy zbrojeniowej „Leonardo”.

Okropności wojny poruszają wrażliwe dusze. My zaś przypominamy, że niesprawiedliwość panuje na całym świecie. Zmaltretowane ciała są zawsze ciałami ludzi biednych, żaden bogacz nigdy nie ginie anie nie ryzykuje swoim życiem.

Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy konkurować z przemocą Państwa, wasza zdolność niszczenia i siania śmierci jest nieporównywalna. W ostatnich latach pokazaliście to w Syrii, Iraku, dziś widzimy to na Ukrainie. Widzieliśmy to też podczas tortur i masakry we włoskich więzieniach w marcu 2020 roku. Nie zapomnieliśmy ani nie wybaczyliśmy.

Nie możemy konkurować z waszą przemocą i zapewne nie mielibyśmy ku temu dość siły. Wierzymy jednak w potrzebę rewolucyjnej przemocy, w działanie otwierające perspektywy wolności. Wierzymy w możliwość zarażania się ideami przekazywanymi za pomocą działania.

Po raz kolejny Nieformalna Federacja Anarchistyczna staje się instrumentem rewolucyjnej komunikacji i propagowania działań anarchistycznych. Instrumentem z którego mogą korzystać wszystkie towarzyszki/towarzysze, składając własny podpis pod akronimem FAI-FRI, dołączając do dialogu bez ryzyka wiążącego się z kontaktem bezpośrednim. Dzięki temu możemy wyrazić swoje poglądy, rozmawiać i polemizować między sobą, pamiętając, że rozmawiamy z towarzysz(k)ami, którzy narażają na niebezpieczeństwo swoje życie i swoją wolność. Gdy słów jest zbyt dużo, a czynów niewiele, do nas należy odwrócić tą tendencję.

Dostarczyliśmy mały zwrot przemocy do domu osoby, która prowadzi swoje interesy dzięki przemocy państwa. Wysłaliśmy paczkę z bombą, która 27 czerwca dotarła do Rzymu do Alessandro Profumo, dyrektora generalnego Leonardo S.p.A, państwowej firmy produkującej broń i najnowocześniejsze urządzenia technologiczne. Kolekcjoner posad, pnący się po szczeblach zarządu, wielki alfons uniwersytetów, Profumo to jeden z tych, których raczej nie zobaczymy jak krwawią wskutek wojen na których się bogacą. Leonardo ubijała interesy zarówno z Rosją jak i Ukrainą. Jej akcje gwałtownie rosną na giełdzie, a rząd włoski obiecuje prysznic miliardów dzięki wyścigowi zbrojeń narzuconemu przez NATO. Ich kapitał zawsze oznacza tylko i wyłącznie nasze cierpienia i ofiary.

Czujesz perfumy wściekłości? Przychodzimy, aby zwrócić ci trochę twojego terroru, draniu! Leonardo jest w czołówce badań rozwoju technologicznego w Europie, chwalona przy różnych okazjach za wyniki uzyskane na przykład w dziedzinie inżynierii kosmicznej. Ta zbieżność nas nie dziwi. Wojna i innowacje techniczne od zawsze są ze sobą powiązane.

To dzięki technologii rujnują nasze życie, szpiegują nas i wpędzają w nędzę. To dzięki rozwojowi technonauki ludzie władzy dążą do przeprojektowania tkanki społecznej, umożliwiając wojnę. Uderzmy w tych, którzy są za to odpowiedzialni.

Wzywajmy do międzynarodowej kampanii działań przeciwko oligarchom bogacącym się na wojnie, sektorowi techno-naukowemu i energetycznemu oraz przeciw bossom przemysłowym. Każdy za pomocą środków, jakie preferuje, przedstawiając swoje racje lub pozwalając by w jego imieniu mówiły same czyny.

Dedykujemy tę akcję Alfredo Cospito: zdejmijcie z naszego towarzysza sankcje paragrafu 41 bis albo będziecie musieli sprzątać krew klawiszy.

Nie rezygnujemy. Żadnego rozejmu, żadnego pokoju. O międzynarodowe braterstwo i rewolucyjne działanie.

Nieformalna Brygada Anarchistyczna Augusto Masetti / Międzynarodowy Front Rewolucyjny (Brigata Augusto Masetti Federazione Anarchica Informale – Fronte Rivoluzionario Internazionale)

* – Augusto Masetti (1888-1966) był włoskim anarchistą znanym z incydentu na początku wojny włosko-tureckiej, kiedy to zastrzelił swojego dowódcę. Sąd wojskowy zrezygnował z kary śmierci i umieścił go w zakładzie dla obłąkanych. Postąpiono tak prawdopodobnie dla uniknięcia rozgłosu wokół jego sprawy podczas tej niepopularnej wojny. Kampanię na rzecz uwolnienia Masettiego prowadzili lewicowcy. Co nieco na ten temat można znaleźć w książce Jensen, Richard Bach (2014). “The Battle Against Anarchist Terrorism: An International History, 1878–1934.” Cambridge: Cambridge University Press.

(podjebane z Grecja w Ogniu fb!)